ZUS uruchomił aplikację do składania wniosków o 500 plus

2022.11.15 11:00
Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił pierwszą aplikację mobilną mZUS. Używając jej można złożyć m.in. wnioski o świadczenia rodzinne, takie jak 500 plus czy Dobry start.
ZUS uruchomił aplikację do składania wniosków o 500 plus
Fot: ZUS

Ruszyła już aplikacja mobilna mZUS, która umożliwia złożenie wniosków o świadczenia rodzinne.

- Udostępniona przez Zakład aplikacja, to wyjście naprzeciw naszym klientom i umożliwienie im w jak najszerszy i najprostszy sposób ubieganie się o świadczenia wypłacane przez ZUS. Znaczna większość rodziców i opiekunów to osoby młode, które doskonale potrafią posługiwać się tego rodzaju rozwiązaniami cyfrowymi. Naszym celem jest ułatwienie i skrócenie czasu wnioskowania o należne im środki – informuje Katarzyna Krupicka regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Składanie wniosków w ten sposób jest bardzo wygodne.

- To rodzic sam decyduje, kiedy znajdzie chwilę na przesłanie dokumentów. Nie ma żadnych ograniczeń dotyczących pory dnia, a nasi klienci mogą starania się o środki również w weekendy, kiedy tradycyjne odwiedzanie urzędów jest niemożliwe – dodaje rzeczniczka.

Nowa aplikacja mZUS jest przeznaczona dla osób, które są uprawnione do korzystania ze świadczeń rodzinnych. Klienci mogą za jej pośrednictwem złożyć wnioski o świadczenie 300 plus z programu „Dobry Start” i o świadczenie wychowawcze 500 plus. W przyszłości aplikacja ma zostać rozszerzona o kolejne świadczenia dla rodzin, tj. wnioski o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy i dofinansowanie do żłobków.

Chcąc aktywować aplikację klient musi połączyć ją ze swoim profilem na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Bez posiadania profilu PUE użytkownik nie będzie miał możliwości skorzystania z aplikacji. Aktywacja i połączenie aplikacji z profilem PUE jest bardzo proste i opisane krok o kroku na początkowych ekranach startowych aplikacji.

Aplikacja mZUS przeznaczona jest na urządzenia mobilne z systemami operacyjnymi Android i iOS. Aplikację klient powinien pobrać wyłącznie ze sklepów Google Play oraz App Store.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl
1605 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39