Zwariowana komedia w gwiazdorskiej obsadzie, czyli "Nerwica natręctw" (ZMIANA TERMINU)

2021.11.14 08:04
Lekka opowieść o skomplikowanych osobowościach w reżyserii Artura Barcisia. "Nerwica natręctw" to spektakl o tym, co może się wydarzyć, kiedy pacjenci gabinetu psychiatrycznego zaczną leczyć się nawzajem.
Zwariowana komedia w gwiazdorskiej obsadzie, czyli "Nerwica natręctw" (ZMIANA TERMINU)
Fot: Materiały prasowe

Komedia, którą po prostu trzeba zobaczyć! "Nerwica natręctw", której autorem jest Laurent Baffie to kultowy niemal spektakl. A przecież nie od dziś wiadomo, że jeśli szukamy dużej dawki dobrego humoru i przepisu na doskonałą rozrywkę, warto sięgnąć po komedię francuską.

Oto w poczekalni znanego psychiatry spotykają się pacjenci o różnych schorzeniach. Są to osoby cierpiące na takie fobie jak: niekontrolowane przeklinanie (choroba Tourette’a), przeliczanie wszystkiego (arytmomania), strach przed bakteriami (nozofobia), powtarzanie każdego zdania (palilalia), niemożność stanięcia na linii, czy tytułowa właśnie nerwica natręctw. Samo spotkanie staje się zabawną sytuacją, a gdy jeszcze dojdzie do tego próba samoistnego leczenia się pacjentów z powodu nieobecności lekarza, wówczas zaczyna się "prawdziwa jazda".

"Nerwica natręctw" to rozrywka na wysokim poziomie. Sztuka śmieszy, jest niebanalna, bawi, a jednocześnie skłania do refleksji.

W sztuce grają: Karolina Sawka, Jowita Budnik, Katarzyna Herman/Katarzyna Ankudowicz/Małgorzata Rudzka, Artur Barciś/Andrzej Zieliński, Zdzisław Wardejn oraz Rafał Królikowski.

UWAGA!
Spektakl odbędzie się 21 lutego 2022 r., o godz. 17:00 i 20:30 w Operze i Filharmonii Podlaskiej, przy Odeskiej 1. Wydarzenie przeniesione z dnia 23 listopada. Bilety zachowują ważność!

SZCZEGÓŁY I BILETY

Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym imprezy.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1986 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39