Zwiedzaj Białystok z przewodnikiem. Bezpłatnie

2011.08.25 00:00
Trwa letnia akcja Regionalnego Oddziału PTTK w Białymstoku "Lato z zabytkami. Odkryj Białystok". Jutro w jej ramamch będzie można bezpłatnie zwiedzić sobór św. Mikołaja i kościół św. Rocha.
Zwiedzaj Białystok z przewodnikiem. Bezpłatnie
Fot: A.D.

Akcja ma na celu symboliczne "otwarcie" najciekawszych zabytków miasta poprzez ich udostępnianie do zwiedzania z licencjonowanymi przewodnikami terenowymi województwa podlaskiego. Zwiedzanie z przewodnikami jest bezpłatne, udział może wziąć każdy zainteresowany historią i wnętrzami poszczególnych obiektów zabytkowych zarówno białostoczanie, jak i turyści (w razie potrzeby przewodnicy oprowadzać będą także w językach obcych).

Tegoroczna akcja odbywa się w weekendy oraz w dni powszednie popołudniami, aby umożliwić jak największej liczbie osób zwiedzanie zabytkowych obiektów. Ponadto, bazując na doświadczeniach z roku ubiegłego, organizatorzy proponują w niektórych terminach zwiedzanie dwóch obiektów zabytkowych, położonych możliwie blisko siebie, w jednym dniu. Projekt odbywa się dzięki wsparciu finansowemu prezydenta miasta Białegostoku.

W piątek, 26 sierpnia zwiedzać można sobór św. Mikołaja oraz kościół św. Rocha (godz. 14-17.30).

Kolejna odsłona akcji w niedzielę. Przewodnicy PTTK oprowadzą po pałacyku gościnnym i ogrodach Branickich.

andy

816 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39