Zwycięstwo Dębu, remis Tura i kilka wysokich porażek

2013.11.30 00:00
W sobotę (30.11) rozegrana została 19. kolejka III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej, która była ostatnią w tym roku na wyżej wymienionym szczeblu rozgrywek. Zwycięstwo odniósł Dąb. Tur wywalczył punkt, reszta drużyn z Podlasia zanotowała porażki.
Fot: M. Kardasz

Piotr Bondziul ustrzelił hat-tricka

Ze wszystkich drużyn z Podlasia najwyżej w tabeli uplasował się Dąb Dąbrowa Białostocka. Podopieczni trenera Jacka Markiewicza pokonali na wyjeździe Promień Mońki 3:1 (0:1). Po pierwszych 45 minutach gospodarze prowadzili po trafieniu Aleksandra Popławskiego i wydawało się, że mogą zanotować korzystny wynik. Jednak pod koniec drugiej odsłony do pracy zabrali się piłkarze Dębu. W efekcie Piotr Bondziul trzema bramkami przechylił szalę zwycięstwa na korzyść drużyny z Dąbrowy Białostockiej.

Porażki Warmii Grajewo, LZS-u Narewka i Wissy Szczuczyn

W fatalnym stylu rok 2013 zakończyła drużyna Warmii, która przegrała na własnym boisku z MKS-em Korsze 0:4 (0:3). Goście rozmontowali obronę zespołu z Grajewa już w pierwszej połowie. W drugiej odsłonie gospodarze próbowali się podnieść, za co zostali skarceni czwartym trafieniem.

Jeszcze gorszy wynik zanotowali piłkarze LZS-u Narewka. Podopieczni trenera Roberta Kądziora przegrali u siebie z Płomieniem Ełk 1:7 (0:3). Honorowego gola dla gospodarzy strzelił Marcin Arciuch. Także Wissa nie zapunktowała w tej kolejce. Zespół ze Szczuczyna przegrał wyjazdowy mecz z Motorem Lubawa 1:3 (0:2).

Osłabiony Tur zremisował w Kętrzynie

W mocno osłabionym składzie do Kętrzyna pojechał Tur Bielsk Podlaski. Z powodu licznych kontuzji trener Grzegorz Pieczywek miał do dyspozycji zaledwie 13 zawodników. Z takim potencjałem kadrowym udało się wywalczyć punkt z Granicą, co należy uznać za sukces. W ostatnich minutach w ataku zagrał nawet rezerwowy bramkarz Tura – Kamil Osmólski.

Oświadczenie piłkarzy ŁKS-u przed meczem w Mrągowie

Drużyna ŁKS-u 1926 Łomża zagrała w sobotę wyjazdowy mecz w Mrągowie. Przed spotkaniem piłkarze przedstawili swoje oświadczenie dotyczące sytuacji w klubie i oddania walkowerem spotkania z 18. kolejki z Granicą Kętrzyn. Zawirowania nie pomagają w osiąganiu dobrych rezultatów. ŁKS 1926 przegrał w Mrągowie z miejscową Mrągowią 0:2 (0:2).

Po spotkaniu zarząd ŁKS-u postanowił dyscyplinarnie zwolnić trenera Krzysztofa Przytułę. Powodem takiej decyzji jest wystawienie w spotkaniu w Mrągowie zawieszonych przez klub zawodników. Ponadto szkoleniowiec został obciążony kosztami meczu wyjazdowego w kwocie 2000 zł. Zarząd na stronie internetowej wydał specjalne oświadczenie.

"Przyczyną zwolnienia dyscyplinarnego jest świadome działanie na szkodę klubu, czego wynikiem będzie kolejny walkower oraz kara finansowa jaką ŁKS poniesie w związku z wystąpieniem nieuprawnionych zawodników podczas meczu Mrągowia Mrągowo – ŁKS 1926 Łomża w dniu 30.11.2013 r."

Porażka rezerw Jagiellonii Białystok w Ostródzie

Na zakończenie piłkarskiej jesieni rezerwy Jagiellonii Białystok przegrały w Ostródzie 1:3 (0:2). Podopieczni trenera Dariusza Bayera bramkę stracili już w pierwszej minucie gry. Autorem gola był Piotr Piceluk. W 25 minucie prowadzenie podwyższył Paweł Podhorodecki. W drugiej odsłonie ponownie Piceluk trafił do bramki gości. Honorowe trafienie dla żółto-czerwonych zaliczył Patryk Malinowski, który pokonał golkipera Sokoła z rzutu karnego w 90 minucie.