Zwycięstwo i remis. Udana kolejka w wykonaniu podlaskich III-ligowców

2021.08.19 10:06
Piłkarskie kluby z Podlasia, które występują na szczeblu III ligi (gr. I), rozegrały w środę (18.08) kolejne mecze. Jagiellonia II Białystok swój pojedynek wygrała, natomiast beniaminek ze Szczuczyna wywalczył remis.
Fot: Wissa Szczuczyn

Rezerwy Dumy Podlasia na inaugurację sezonu przegrały z Legionovią Legionowo (0:2), ale później drużyna prowadzona przez Wojciecha Kobeszkę zanotowała 2 zwycięstwa, dzięki czemu Żółto-Czerwoni awansowali w III lidze na pozycję wicelidera.

W środę drugi garnitur Dumy Podlasia rozprawił się na wyjeździe z Unią Skierniewice. Wynik starcia już w 5. minucie otworzył Michał Samborski, natomiast w końcówce meczu trafienie na 2:0 dla Jagi zaliczył Martin Kostal.

Gospodarze w doliczonym czasie gry jeszcze postraszyli białostoczan, bo gola zdobył Kamil Sabiłło, a więc były zawodnik Wigier Suwałki, jednak tego dnia Unię na więcej stać już nie było, w efekcie czego rezerwy Jagi zwyciężyły w Skierniewicach 2:1.

Dobry rezultat osiągnął także inny III-ligowiec z Podlasia, czyli Wissa. Beniaminek na stadionie w Ełku bezbramkowo zremisował bowiem ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, który w poprzednim sezonie zajął w stawce 2. miejsce, przez co teraz wymieniany jest w gronie głównych faworytów do awansu. Punkt wywalczony z silnym przeciwnikiem sprawia, że w tej chwili ekipa ze Szczuczyna znajduje się w tabeli na lokacie numer 11.

W następnej kolejce obie drużyny z północno-wschodniej Polski zmierzą się z klubami warszawskimi. Rezerwy Jagiellonii podejmą u siebie Polonię, zaś Wissa uda się na wyjazdowy bój z Ursusem.

Aktualna tabela: Ściąga kibica. Gra I, II i III liga

Unia Skierniewice - Jagiellonia II Białystok 1:2 (0:1)
Bramki: Kamil Sabiłło 90+1 - Michał Samborski 5, Martin Kostal 81
Jagiellonia II Białystok (skład wyjściowy): Niezgoda - Głowicki, Dyszy, Czerech, Żukowski, Kostal, Orpik, Wiktoruk, Pawłowski, Wrzesiński, Samborski

Wissa Szczuczyn - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:0 (0:0)
Wissa Szczuczyn (skład wyjściowy): Hubert Gostomski - Krystian Maciejuk, Emil Łupiński, Wojciech Zalewski, Michał Kosikowski - Karol Buzun, Mariusz Łapiński, Patryk Koncewicz, Bartosz Szaraniec, Łukasz Tercjak - Konrad Radzikowski