Zwycięzcy Podlaskiej Marki Roku

2006.03.20 00:00
18 marca w sali Filharmonii i Opery Podlaskiej podczas uroczystej gali poznaliśmy laureatów II edycji konkursu Podlaska Marka Roku oraz plebiscytu internetowego Wrót Podlasia. Do tegorocznej, drugiej, edycji zgłoszono 131 produktów. Nagrody - statuetki "Liścia dębu" przyznano w trzech kategoriach: POMYSŁ, SMAK I MIEJSCE.

Za najlepszy POMYSŁ kapituła uznała serię nowoczesnych ciągników rolniczych firmy Pronar z Narwi. W kategorii tej wyróżnienienia otrzymały: SILVARIUM ogród leśny Puszczy Knyszyńskiej w nadleśnictwie Krynki oraz Ośrodek wczasowo-rehabilitacyjny Sosenka promujący się pod hasłem "Na Podlasie po zdrowie".

W kategorii SMAK zwyciężyły Kołduny Tatarskie Dżennety Bogdanowicz z Supraśla - małe pierożki z surowym farszem mięsnym gotowane na rosole, narodowa potrawa kuchni tatarskiej. II wyróżnienie otrzymała Nalewka Biebrznięta Haliny Pezowicz - napój na spirytusie wyrabiany z owoców leśnych, malin, jeżyn oraz żurawiny. Natomiast I wyróżnienie otrzymał chleb żarnowy od 3 pokoleń produkowany według niezmienionej receptury.

Niepokonane w kategorii MIEJSCE okazało się Muzeum Rolnictwa im. Księdza Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu - jedno z największych w Polsce muzeów, które znajduje się w zespole pałacowo-parkowym z połowy XIX wieku. Miejsca wyróżnione to Klasztor nad Wigrami oraz Twierdza Osowiec.

Rozdane zostały również nagrody w internetowym plebiscycie o tytuł Najpopularniejszy Produkt Podlasia - Nagroda Podlaskich Konsumentów. Zwycięzców wyłonili internauci w głosowaniu, które trwało od 10 stycznia do 12 marca.

Najpopularniejszym Produktem Podlaskim w kategorii POMYSŁ wybrany został nasz portal z liczbą 5187 głosów. Portal BiałystokOnline uruchomiony został 3 września 2001 roku i był pierwszym profesjonalnie prowadzonym serwisem internetowym skierowanym do mieszkańców i firm z Białegostoku, oraz osób z kraju i zagranicy.

W kategorii MIEJSCE zwyciężyło - Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu, a w SMAK-u niepokonany okazał się Ser Filipek,ze Spółdzielni Mleczarskiej ROSPUDA w Filipowie.

Ale to nie wszystkie nagrody jakie rozdano podczas uroczystej gali. Rozstrzygnięto także konkursy dla wystawców Podlaskich Targów Turystycznych. Za "najlepszą prezentację stoiska" jury uznało Suwalską Izbę Rolniczo-Turystyczną. W konkursie na "najlepszą promocję podlaskiej szkoły o profilu turystycznym" wygrał Zespół Szkół Zawodowych nr 2 oraz Szkoła Policealna nr 4 w Białymstoku. W kategorii na"najlepszą prezentację obiektu hotelowego na Podlasiu"wygrał Golf Park Lipowy Most.

Oprócz koncertu gwiazdy wieczoru Kayah, usłyszeliśmy również recital Ludmiły Wiszenko "Romanse wschodniego pogranicza" oraz Big-Band przy Zespole Szkół Melioracji Wodnych pod dyrekcją Franciszka Mocarskiego.

Finał konkursu jednocześnie zainaugurował kampanię promocyjną Województwa Podlaskiego "CZAS NA PODLASKIE".

Gala transmitowana była na antenie Radia Białystok, a poprowadzili ją dziennikarze tego Radia - Dorota Sawicka i Marcin Tomkiel.

Kliknij tutaj aby obejrzeć zdjęcia z imprezy.

AC, BiałystokOnline

952 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39