10 tys. ochotników w Wojskach Obrony Terytorialnej. W tym dużo Podlasian

2018.05.15 09:34
Wojska Obrony Terytorialnej to już ponad 10 tys. ochotników. Sporą część z nich stanowią osoby z Podlasia.
10 tys. ochotników w Wojskach Obrony Terytorialnej. W tym dużo Podlasian
Fot: Ministerstwo Obrony Narodowej

W ostatnim czasie szeregi czterech brygad Obrony Terytorialnej tj. Podlaskiej, Lubelskiej, Podkarpackiej i Mazowieckiej powiększyły się o blisko 600 ochotników. 1/3 z nich to osoby, które pochodzą z województwa podlaskiego. Natomiast ogólna liczebność Wojsk Obrony Terytorialnej przekroczyła 10 tys. osób.

- Na duże zainteresowanie służbą w WOT ma wpływ wysoka jakość szkolenia oraz innowacyjne metody i narzędzia szkoleniowe, np. wykorzystanie potencjału byłych żołnierzy wojsk specjalnych – twierdzi por. Łukasz Wilczewski, oficer prasowy 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. - Swoje miejsce w WOT znajdują osoby pracujące, specjaliści z różnych dziedzin, jak i poszukujący zatrudnienia. Obrona terytorialna to miejsce zarówno dla młodych, energicznych, jak i nieco starszych, z dużym doświadczenie życiowym i zawodowym – dodaje.

1. Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej została powołana w pierwszym etapie tworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Bez wątpienia przekłada się to na liczbę zainteresowanych osób, które pochodzą właśnie z naszego regionu.

Podlaska brygada to cztery bataliony lekkiej piechoty: 11. blp z siedzibą w Białymstoku, 12. blp w Suwałkach, 13. blp w Łomży oraz 14. blp z siedzibą w Hajnówce. Podlasianami dowodzi płk Sławomir Kocanowski.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1124 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39