107 mln zł. Przekazano unijną dotację na budowę białostockiego stadionu

2010.07.29 00:00
W czwartek (29.07) marszałek województwa przekazał prezydentowi Białegostoku unijne dofinansowanie na budowę stadionu miejskiego. Czek opiewa na 107 mln zł, czyli 78% kosztów realizacji całego obiektu.
107 mln zł. Przekazano unijną dotację na budowę białostockiego stadionu
Fot: E. Sadowska

- Będzie to największy, najbardziej reprezentacyjny stadion w Polsce północno-wschodniej - mówił marszałek województwa Jarosław Dworzański tuż przed podpisaniem kontraktu, w którym przekazał miastu Białystok pieniądze na budowę stadionu. - Jest on potrzebny także dlatego, że mamy u nas eksportowy zespół, co zobaczymy już wieczorem - dodał nawiązując do dzisiejszego meczu Jagiellonii z Arisem Saloniki.

Pieniądze, które przekazał dziś prezydentowi Białegostoku marszałek, pochodzą z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego. Kwota dofinansowania wyniesie 107 mln zł. Przy pełnej cenie inwestycji - ponad 168 mln zł - stanowi blisko 78% jego wartości. Resztę kosztów budowy zostanie pokrytych z miejskiego budżetu.

W tej chwili stadion miejski w Białymstoku to inwestycja, która otrzymała najwyższe unijne wsparcie w województwie. W przyszłości więcej środków pochłonie tylko lotnisko regionalne.

- Za rok, a w pełni za dwa, stadion nabierze europejskiego wymiaru - zapewniał prezydent Tadeusz Truskolaski. Jak dalej podkreślił, jest zadowolony z tempa prac, które od czerwca prowadzi na ul. Słonecznej polsko-francuskie konsorcjum Eiffage.

Białostocki stadion pomieści 22,5 tys. widzów. Wokół niego powstaną sale konferencyjne, powierzchnie komercyjne i zaplecze treningowe. Jego budowa ma zakończyć się w maju 2012 r.

E.S.

1139 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39