12 Irakijczyków przeszło z Białorusi do Polski przez rzekę

2022.03.16 09:59
Minionej doby Straż Graniczna zatrzymała 70 migrantów, którzy nielegalnie przekroczyli polsko-białoruską granicę. Z kolei w ręce policji wpadł kolejny "kurier".
12 Irakijczyków przeszło z Białorusi do Polski przez rzekę
Fot: SG

We wtorek (15.03) na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 70 cudzoziemców - obywateli: Iraku, Syrii, Iranu i Jemenu.

- Na odcinku chronionym przez Placówkę Straży Granicznej w Bobrownikach 12 obywateli Iraku nielegalnie dostało się na stronę Polski przechodząc przez graniczną rzekę Świsłocz. Wszyscy zostali zatrzymani - przekazali pogranicznicy.W tym miesiącu odnotowano już około 700 prób nielegalnego przekroczenia granicy.

Z kolei w ręce policji minionej doby wpadł kolejny kurier. We wtorek przed godz. 14.00 w Sokółce policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli toyotę.

- Za kierownicą tego samochodu siedział obywatel Ukrainy, który przewoził czterech obywateli Iraku nielegalnie przebywających na terenie naszego kraju. Kierowca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, a jego samochód na policyjny parking - poinformował nadinsp. Tomasz Krupa, rzecznik prasowy podlaskiej policji.

Od początku tego miesiąca złapano 22 tzw. kurierów. A od początku trwania kryzysu migracyjnego policjanci zatrzymali już 384 kurierów.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl
1483 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39