15-latka zginęła na pasach tuż przy szkole. Potrąciła ją ciężarówka

2022.10.10 09:06, Aktualizacja: 2022.10.10 14:06
Poranek w naszym województwie rozpoczął się tragicznie. W Sztabinie (pow. augustowski) na przejściu dla pieszych zginęła 15-letnia dziewczyna. Z kolei w powiecie suwalskim osobówka zderzyła się z busem - 3 osoby trafiły do szpitala.
15-latka zginęła na pasach tuż przy szkole. Potrąciła ją ciężarówka
Fot: KPP Augustów

Śmiertelne potrącenie

Niestety poniedziałek (10.10) w Podlaskiem zaczął się tragicznie. Około godz. 7.00 rano policja otrzymała zgłoszenie o potrąceniu pieszej w Sztabinie na ul. Augustowskiej tuż przy szkole.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że do potrącenia osoby przez ciężarówkę doszło na przejściu dla pieszych z sygnalizatorem świetlnym. Niestety piesza zginęła - przekazała Elżbieta Zaborowska z zespołu prasowego podlaskiej policji.

Wyznaczono objazdy: samochody ciężarowe kierowane są z Augustowa na drogę krajową nr 61 w kierunku Grajewa, natomiast z Białegostoku na drogę krajową nr 65. Osobówki objadą to miejsce drogami lokalnymi.

Jak ustalili policjanci, zginęła 15-latka. Kierowcą ciężarówki jest obywatel Białorusi. Wstępne badanie wskazało, że był trzeźwy.

Mundurowi na miejscu zdarzenia wciąż wyjaśniają szczegóły tego tragicznego wypadku.

[AKTUALIZACJA - godz. 10.00]

Ruch odbywa się bez utrudnień.

[AKTUALIZACJA - godz. 14.00]

Sygnalizacja na przejściu dla pieszych, na którym doszło do tragedii to migająca lampa nad znakiem przejścia (znak D-6 aktywny).

Zdarzenie na DW 652

Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło tym razem w powiecie suwalskim na drodze wojewódzkiej nr 652, w okolicach miejscowości Jemieliste.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że samochód osobowy wyprzedzając ciężarówkę zderzył się z jadącym z naprzeciwka busem. W wyniku tego zdarzenia 3 osoby trafiły do szpitala - poinformował zespół prasowy podlaskiej policji.

Do szpitala trafił kierowca busa (mercedesa) oraz pasażerka i kierowca audi. Wstępne badanie alkomatem kierowcy audi wykazało, że był trzeźwy.

Droga jest zablokowana. Wyznaczono objazdy drogami lokalnymi.

[AKTUALIZACJA - godz. 11.50]

Ruch w miejscu zdarzenia odbywa się bez utrudnień.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1054 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39