173 najzdolniejszych uczniów otrzymało stypendia od premiera

2022.11.18 15:59
W piątek (18.11) najzdolniejsi uczniowie z województwa podlaskiego otrzymali stypendia premiera.
173 najzdolniejszych uczniów otrzymało stypendia od premiera
Fot: Krzysztof Pogorzelski / PUW

Za wyniki w nauce i szczególne osiągnięcia 173 podlaskich uczniów szkół ponadpodstawowych, które kończą się maturą, otrzymało stypendium Prezesa Rady Ministrów.

- Szkoła powinna was nauczyć tego, jak funkcjonuje świat. Pokazujecie, że nauka może być pasją, a przy włożonej pracy przynosi wymierne efekty – mówił wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski.

Zaznaczył przy tym, że stypendyści zostali docenieni przez premiera i są "przyszłością narodu".

Nagrodzeni uczniowie z regionu często mają średnią ocen powyżej 5,0, do tego z powodzeniem startują w konkursach przedmiotowych.

- Stypendium premiera otrzymuje jeden uczeń w danej szkole. Musi spełnić następujące warunki: dostać promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą średnią ocen w szkole lub wykazać szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre – poinformowała Beata Pietruszka, podlaska kurator oświaty.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów wynosi 300 zł miesięcznie. Wypłaca się je w dwóch ratach: do dnia 30 listopada i do dnia 30 kwietnia.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1629 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39