19-latek zatrzymany m.in. za kradzież samochodu. Grozi mu do 8 lat więzienia

2020.09.16 15:04
Kryminalni z białostockiej „dwójki” zatrzymali 19-latka podejrzanego o kradzież samochodu, elektronarzędzi i oszustwo. Mężczyzna usłyszał cztery zarzuty. 19-latek decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu.
19-latek zatrzymany m.in. za kradzież samochodu. Grozi mu do 8 lat więzienia
Fot: KMP Białystok

Funkcjonariusze z Komisariatu II Policji w Białymstoku zatrzymali 19-latka podejrzanego o kradzież samochodu, elektronarzędzi i oszustwo.

19-letni mieszkaniec powiatu monieckiego wpadł w ręce policjantów w poniedziałkowe popołudnie, tuż po tym jak przypadkowa osoba zauważyła na polu pozostawionego volkswagena. Mundurowi ustalili, że samochód pochodzi z kradzieży, do której doszło dwa dni wcześniej na jednym z osiedli w Białymstoku.

Śledczy ustalili również, że 19-latek odpowiedzialny jest też za kradzież elektronarzędzi. Mężczyzna kradł te przedmioty w lipcu i sierpniu na osiedlu Bacieczki i na terenie gminy Dobrzyniewo. Wówczas z niezamkniętych samochodów ukradł między innymi elektronarzędzia i instrumenty geodezyjne.

Śledczy ustalili też, że 19-latek odpowiedzialny jest za oszustwo, którego dopuścił się w połowie wakacji. Kupując auto nie wywiązał się z warunków umowy i nie zapłacił całej kwoty na jaką opiewała transakcja. Straty oszacowane przez pokrzywdzonych we wszystkich przestępstwach to blisko 20 tys. zł.

Mężczyzna usłyszał cztery zarzuty: kradzieży samochodu, kradzieży elektronarzędzi i oszustwa. 19-latek decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu. Za te przestępstwa grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Paulina Górska
24@bialystokonline.pl

1764 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39