2 maja niektórzy urzędnicy mają wolne. Jak jeździ BKM i pracują sklepy?

2022.04.29 08:15
Choć poniedziałek (2.05) nie jest dniem wolnym od pracy, to jednak niektórzy chcąc wydłużyć pracownikom majówkę, decydują się na całkowite zamknięcie urzędów.
2 maja niektórzy urzędnicy mają wolne. Jak jeździ BKM i pracują sklepy?
Fot: Malwina Witkowska

W tym roku święto 1 maja wypada w niedzielę, a święto 3 maja we wtorek. Wiele osób, aby wydłużyć sobie wolne, będzie brało urlop także 2 maja. Niektórzy pracownicy budżetówki mają narzucone wolne z góry - z obowiązkiem odpracowania.

2 maja nieczynne będzie Starostwo Powiatowe w Białymstoku, które odpracuje ten dzień w sobotę, 14 maja.

Zgodnie z zarządzeniem marszałka Artura Kosickiego 2 maja także Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku będzie nieczynny. Urzędnicy odpracują ten dzień w sobotę, 21 maja.

Jeżeli chodzi o Zakład Ubezpieczeń Społecznych 2 maja sale obsługi klientów w placówce oraz Centrum Obsługi Telefonicznej będą czynne do godz. 15.00.

W standardowych godzinach pracy będzie natomiast otwarty Podlaski Urząd Wojewódzki. Interesanci mogą się do niego udać w godz. 8.00-16.00.

Na podobny krok zdecydował się Urząd Miejski w Białymstoku. Wszystkie jego departamenty będą pracowały w takich samych godzinach, jak w każdy poniedziałek.

Pomimo że 2 maja nie jest świętem, to jednak Białostocka Komunikacja Miejska zdecydowała, że tego dnia będzie obowiązywał sobotni rozkład jazdy autobusów. Z kolei 3 maja – autobusy będą jeździć zgodnie z rozkładem obowiązującym w niedziele i święta.

2 maja wszystkie sklepy, banki, poczty, restauracje, galerie handlowe i obiekty usługowe będą otwarte. Niektóre markety zdecydowały się jednak na wydłużenie godzin pracy, ponieważ w święto 3 maja będą zamknięte.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1176 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39