POLECAMY
Wojciech Nowicki wziął udział w 1. Memoriale Jakuba Pracharczyka, który odbył się w Warszawie. Doświadczony młociarz w swojej najlepszej próbie osiągnął wynik 74,52 m.
W konkursie rzutu młotem podczas 1. Memoriału Jakuba Pracharczyka na stadionie Nowa Skra w Warszawie emocji nie brakowało i choć bardzo dalekich prób nie uświadczyliśmy, zgromadzeni na trybunach kibice na nudę narzekać nie mogli. Po pierwszej kolejce prowadzenie w konkursie objął Wojciech Nowicki, który posłał "żelazo" na dystans 74,52 m, notując tym samym swój najlepszy wynik w tym sezonie. W drugiej serii pozycję lidera zajął jednak Paweł Fajdek, który uzyskał 76,94 m i tym samym wypełnił on minimum na mistrzostwa Europy. Chwilę później Fajdek poprawił się na 77,11 m i to właśnie on wygrał konkurs. Wojciech Nowicki w kolejnych próbach nie przebił już wyczynu z początku zmagań, w efekcie czego Białostoczanin zajął 2. miejsce. Na najniższym stopniu podium, z rezultatem 73,15 m, uplasował się Marcin Wrotyński. Dla Nowickiego występ w Warszawie był ważnym sprawdzianem w trakcie przygotowań do najważniejszych imprez sezonu. Po okresie problemów zdrowotnych i ograniczonej liczbie startów 37-latek konsekwentnie odbudowuje swą dyspozycję, choć do tego, żeby stwierdzić, że Białostoczanin jest w wysokiej formie, jeszcze brakuje.
Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl
Aktualności 11:00
Aktualności 10:46
Aktualności 10:37
Sport 10:00
Aktualności 10:00
Nauka 09:38
Kultura i Rozrywka 09:30
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji