2. runda Mistrzostw Okręgu PZM Białystok w Digital Motorsport. Trwają zapisy

2022.11.04 16:02
12 listopada w AG Racing Center rozegrana zostanie 2. runda Mistrzostw Okręgu PZM Białystok w Digital Motorsport 2022. Najlepsi uczestnicy zawodów otrzymają ciekawe nagrody.
2. runda Mistrzostw Okręgu PZM Białystok w Digital Motorsport. Trwają zapisy
Fot: Redakcja BiałystokOnline

10 grudnia, kiedy to dobiegnie końca ostatnia runda simracingowych zawodów, poznamy Mistrza Okręgu w Digital Motorsport. W tej chwili najbliżej tego tytułu jest Dominik Plona, który wygrał zmagania w ramach 1. rundy, ale niebawem na czołowych miejscach w klasyfikacji generalnej może dojść do przetasowań. Przed nami 2. runda imprezy rozgrywanej pod egidą Polskiego Związku Motorowego Oddział w Białymstoku.

Tym razem kierowcy, dzięki symulatorom jazdy dostępnym w AG Racing Center, przeniosą się na tor Autodromo Nazionale di Monza, czyli znany obiekt położony na północ od Mediolanu, na którym odbywa się Grand Prix Włoch Formuły 1. Opisywana arena charakteryzuje się długimi prostymi, przez co pozwala ona na naprawdę szybką jazdę. By w pełni wykorzystać możliwości toru, uczestnicy zmagań w świątyni prędkości wystartują w samochodzie Mercedes AMG GT4.

- Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Białymstoku wkracza w świat sportów elektronicznych i tym samym daje możliwość przeżycia wielkich emocji zawodnikom, którzy z różnych względów nie mają możliwości udziału w klasycznym sporcie motorowym. Poprzez te zawody chcemy niejako przygotować i zachęcić zawodników do startu w oficjalnych Mistrzostwach Polski Digital Motorsport, gdzie zwycięzca otrzyma tytuł Mistrza Polski na Gali Sportu Samochodowego PZM - mówił przed startem cyklu Jerzy Poznański, prezes ZO PZM w Białymstoku.

Warto wspomnieć, że w simracingowej imprezie może wziąć udział każdy, gdyż nie jest wymagane posiadanie licencji ani prawa jazdy. 2. runda Mistrzostw Okręgu PZM Białystok w Digital Motorsport 2022 rozpocznie się w sobotę 12 listopada o godz. 9.00 i tak jak podczas inauguracyjnej części zawodów rywalizacja przybierze formę wyścigów.

Partnerem 2. rundy jest białostocki dealer marki Mercedes Auto Idea, który ufundował nagrodę w postaci samochodu Mercedes GLC z pełnym bakiem na weekend.

Zapisy do mistrzostw jeszcze trwają, a do zmagań może przystąpić maksymalnie 20 kierowców.

Patronem medialnym wydarzenia jest BiałystokOnline.

Więcej informacji na temat zawodów i szczegóły dotyczące zgłoszeń: Mistrzostwa Okręgu PZM Białystok w Digital Motorsport 2022 - Runda 2

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

839 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39