3 kluby z Podlasia w strefie spadkowej

2020.09.20 18:56
Olimpia Zambrów, Ruch Wysokie Mazowieckie i KS Wasilków - te zespoły z województwa podlaskiego znajdują się w tabeli piłkarskiej III ligi (gr. I) w strefie spadkowej. Ponad "kreską" są jedynie rezerwy Jagiellonii Białystok.
3 kluby z Podlasia w strefie spadkowej
Fot: pixabay.com

W sobotę i niedzielę (19-20.09) na piłkarskie murawy wyszli zawodnicy Olimpii Zambrów oraz KS-u Wasilków. Niestety żadnej ekipie z północno-wschodniej Polski nie udało się zgarnąć punktów. Podopieczni Tomasza Kulhawika przegrali na wyjeździe 0:1 z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Jedyny gol w tym starciu padł tuż przed przerwą. Jego autorem został Bartłomiej Cieślik.

Z kolei zespół z Wasilkowa długo remisował bezbramkowo z Legionovią Legionowo. Defensywa Podlasian do 77. minuty skutecznie odpierała ataki faworyzowanych gospodarzy, ale w końcu podwarszawska drużyna zdołała zapakować piłkę do siatki przyjezdnych. Najpierw uczynił to Patryk Szeliga, a już w doliczonym czasie rywalizacji - wykorzystując rzut karny - wynik starcia na 2:0 dla Legionovii ustalił Patryk Koziara.

Kolejne nieudane występy sprawiły, że w tej chwili na miejscach spadkowych znajdują się aż 3 kluby z Podlasia. Poza strefą oznaczającą grę klasę niżej są jedynie rezerwy Jagiellonii. Drugi garnitur Jagi w ten weekend odpoczywał, ponieważ potyczka żółto-czerwonego zespołu z Ruchem Wysokie Mazowieckie została przełożona. Niewykluczone, że i ekipa prowadzona przed Dariusza Jurczaka niedługo opuści dolne rejony III-ligowej tabeli, bo trudna sytuacja Ruchu spowodowana jest głównie tym, że drużyna ta, z powodu wielu zachorowań na COVID-19, musiała w ostatnim czasie pauzować.

W tej chwili klub z Wysokiego Mazowieckiego ma rozegrane tylko 3 spotkania, zaś większość ligowych rywali wybiegła na boisko już 7-krotnie.

Aktualna tabela piłkarskiej III ligi (gr. I): Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa oraz I, II i III liga, a także CLJ

Lechia Tomaszów Mazowiecki - Olimpia Zambrów 1:0 (1:0)
Bramka: Bartłomiej Cieślik 45
Olimpia Zambrów (skład wyjściowy): Jakub Bieliński, Bartosz Gołaszewski, Shun Shibata, Mateusz Maliszewski, Kamil Zalewski, Marcin Paczkowski, Przemysław Jastrzębski, Patryk Malinowski, Rafał Kalinowski, Marek Wasiluk, Dawid Pietkiewicz

Legionovia Legionowo - KS Wasilków 2:0 (0:0)
Bramki: Patryk Szeliga 77, Patryk Koziara 90k

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl
1420 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39