33. Rajd Podlaski. Zmagania kierowców na terenie Politechniki

2014.06.06 00:00
Już w sobotę (7.06) teren Politechniki Białostockiej stanie się torem zmagań rajdowych. Startuje półmetek Samochodowych Mistrzostw Białegostoku 2014 - III runda.
33. Rajd Podlaski. Zmagania kierowców na terenie Politechniki
Fot: G. Chuczun
32. Rajd Podlaski na terenie Politechniki Białostockiej

III runda Samochodowych Mistrzostw Białegostoku to także 33. Rajd Podlaski. Tym razem impreza będzie miała formę KJS i poza próbami sprawnościowymi na Politechnice, odbędą się jeszcze próby na terenie Parku Handlowego Kwadrat oraz Lotniska Krywlany. Uczestnicy będą mieli łącznie do pokonania 10 prób sprawnościowych po nawierzchni niemal całkowicie asfaltowej.

W klasyfikacji generalnej SMB 2014 po drugiej rundzie nastąpiła zmiana liderów. Rafał Bujalski i Grzegorz Kowalik (15pkt) ustąpili miejsca załodze Wiesław Zagon i Leszek Janusz (16pkt). Podium uzupełniają Maciej Stolarski z Pawłem Modzelewskim (15pkt) i zajmują ex aequo drugie miejsce.

Poza zmaganiami, na próbach uczestnicy będą mogli wziąć udział w konkursie o nagrodę Dyrektora WORD Białystok. Członkowie Koła Naukowego Auto-Moto-Club zaprezentują wszystkim swoje bardzo ciekawe pojazdy na czele z bolidem Cerber Motorsport.

Podobnie, jak w poprzednich rundach każdy będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności na torze. Nie trzeba posiadać specjalnej licencji sportu samochodowego, ani specjalnie przygotowanego samochodu. W imprezie tej może wystartować każdy, kto posiada prawo jazdy kategorii B, sprawny technicznie samochód wraz z ubezpieczeniem OC i NW oraz kask dla kierowcy i ewentualnie dla pilota.

Szczegóły: tutaj

III rundzie Samochodowych Mistrzostw Białegostoku patronuje BiałystokOnline.pl.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

759 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39