35. Rajd Podlaski: Trasa już znana, są też ważne informacje dla kibiców

2016.05.11 07:56
35. Rajd Podlaski zbliża się wielkimi krokami. Organizatorzy przedstawili oficjalną trasę rajdu.
35. Rajd Podlaski: Trasa już znana, są też ważne informacje dla kibiców
Fot: 35. Rajd Podlaski

W sobotę (14.05) odbędzie się etap I rajdu. Załogi wystartują na liczącym 7 km odcinku specjalnym Łużany. Dzień później, podczas etapu II, trasa rajdu rozegra się na sześciu
odcinkach specjalnych. OS Łużany (tzw. rewers trasy), OS Straszewo i OS Zubry załogi przejadą dwukrotnie. Łączna długość tegorocznych odcinków specjalnych to 48 km.

Centrum dowodzenia w Zarzeczanach

Biuro rajdu, serwis i park zamknięty umiejscowiony będzie w Zarzeczanach nieopodal Gródka. Stamtąd też załogi wyruszą na pierwszy i drugi etap rajdu. W Zarzeczanach rajd będzie miał również swój finał - odbędzie się tam ceremonia mety.

Nie tylko Rajd

W niedzielę (15.05) w Zarzeczanach rajdowi towarzyszyć będzie tzw. Fun Park. W godz. od 11.00 do 17.00 na sympatyków rajdów samochodowych będą czekać dodatkowe atrakcje, m.in. konkursy z nagrodami, prezentacja ciekawych samochodów oraz bolidu Cerber Motorsport (formuła student), symulator zderzeń i symulator "pijanego rowerzysty" oraz wiele innych.

Priorytetem bezpieczeństwo. Kibicu, pamiętaj!

Na oficjalnej stronie Rajdu zamieszczono również ważne informacje dla kibiców, którzy pojawią się nie imprezie. Fani powinni pamiętać o tym, aby nie rzucać na drogę przedmiotów (kamieni, butelek, desek, gałęzi) mogących zagrozić bezpieczeństwu kierowców i kibiców, w trakcie obserwowania rajdu nie pić alkoholu, który powoduje opóźnienie reakcji, nie przebiegać drogi przed jadącymi samochodami - pojazd poruszający się z prędkością 90 km/h potrzebuje w przypadku suchej nawierzchni co najmniej 40 m na zatrzymanie się.

Poza tym nie powinniśmy zajmować miejsc obserwacyjnych na zewnętrznej stronie zakrętu oraz stronie wewnętrznej przy wyjściu z tego zakrętu, nie pozostawiać bez opieki dzieci, nie zatrzymywać samochodu na trasie rajdu, nie zasłaniać tablic informacyjnych organizatora rajdu, nie zajmować miejsc obserwacyjnych uniemożliwiających ucieczkę przed pojazdem, np. przy przydrożnych drzewach, a także nie pozostawiać bez ochrony zwierząt domowych - ich gwałtowne wtargnięcie może spowodować zagrożenie bezpieczeństwa zawodników i kibiców.

Jeśli posiadamy w domu gwizdek, weźmy go ze sobą. To nie żart, we współczesnym sporcie samochodowym biorą udział pojazdy z silnikami pracującymi bardzo cicho, gdy zauważymy taki pojazd powinniśmy użyć tego gwizdka, by ostrzec innych kibiców.

Patronujemy wydarzeniu.

Szczegółowy program Rajdu

Błażej Okuła
blazej.o@bialystokonline.pl
1003 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39