42-latek okradał altanki. Grozi mu nawet 15 lat więzienia

2015.01.23 00:00
Białostoccy policjanci zatrzymali 42-latka podejrzanego o 16 włamań do działkowych altanek. Mężczyzna najczęściej sprzedawał lub zastawiał swoje łupy w lombardach.
42-latek okradał altanki. Grozi mu nawet 15 lat więzienia
Fot: KWP Białystok

W ostatnich dniach dyżurny białostockiej policji został powiadomiony przez właściciela jednej z działek położonych niedaleko centrum miasta, że jego altanka została okradziona. We wskazane miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z psami, które od razu podjęły trop. Chwilę później jeden z nich doprowadził mundurowych do altanki położonej na terenie sąsiednich ogrodów działkowych. Tam policjanci zatrzymali podejrzanego o to włamanie 42-letniego białostoczanina.

Mężczyzna opowiedział mundurowym, gdzie się włamywał, co kradł i że swoje łupy sprzedawał lub zastawiał na terenie miasta, a z nocnej kradzieży wszystkie rzeczy miał przy sobie. We wskazanych lombardach policjanci zabezpieczyli utracone elektronarzędzia, które wróciły już do właściciela. 42-latek przyznał się w sumie do 16 kradzieży z włamaniami do altanek i wskazał mundurowym te, które stały się jego celem. Mężczyźnie grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
806 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39