43-latek podpalił dom. W środku był jego nastoletni syn

2023.04.18 11:49
Mężczyzna, który ma sądowy zakaz zbliżania do rodziny, oblał benzyną wnętrze domu i je podpalił. Badanie alkomatem wykazało, że 43-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu.
43-latek podpalił dom. W środku był jego nastoletni syn
Fot: KPP Siemiatycze

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który grozi podpaleniem domu. Z relacji zgłaszającej osoby wynikało, że w środku może znajdować się nastolatek.

- Na miejsce jako pierwszy dotarł dzielnicowy z posterunku policji w Drohiczynie. Okazało się, że drzwi do domu były zamknięte. Mundurowy przez jedno z okien, zauważył palącą się ścianę i podłogę. Obok stał mężczyzna trzymający w ręku kanister. Nie reagował na polecenia policjanta, aby otworzył drzwi - przekazali siemiatyccy mundurowi.

Dzielnicowy bez wahania wybił pałką służbową szybę i przez okno wszedł do środka. Używając gaśnicy z radiowozu ugasił rozprzestrzeniający się ogień. Zaraz po tym, zatrzymał mężczyznę, który próbował uciekać.

Jak ustalili policjanci, 43-latek miał sądowy zakaz zbliżania się do rodziny. Tego dnia, wszedł do domu przez okno w piwnicy i groził podpaleniem.

- W tym czasie, w domu był tylko jego nastoletni syn, który wybiegł jeszcze przed pożarem i wezwał pomoc. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Okazało się, że był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie - poinformowali funkcjonariusze z KPP Siemiatycze.

43-latek usłyszał zarzuty zniszczenia mienia oraz gróźb karalnych. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. We wtorek (18.04) sąd zdecyduje o jego tymczasowym aresztowaniu.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1259 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39