47. Trójząb Komediowy. Pierwsza impreza po wakacjach

2019.10.21 13:33
Luźny Mankiet i kabaret Czołówka Piekła wystąpią podczas 47. Trójzębu Komediowego. Impreza odbędzie się we wtorek (22.10).
47. Trójząb Komediowy. Pierwsza impreza po wakacjach
Fot: Kabaret Czołówka Piekła

Luźny Mankiet to improwizacyjna inicjatywa dwóch byłych członków grupy ŻBIK. Na pytanie "Dlaczego Luźny Mankiet?" odpowiadają: "Bo gramy bez spiny". Kim są? Różnie mówią. "Tych dwóch najwyższych. Dwugłowe brodate monstrum z Orlenu. Ten śmieszny i ten, co prowadzi. Albo po prostu Michał i Maciek".

Debiut sceniczny kabaretu Czołówka Piekła miał miejsce w 2006 roku w Poznaniu. Zespół tworzą cztery osoby, w tym trzech artystów kabaretowych plus osoba obsługująca koncerty od strony technicznej. W występach prócz klasycznych form kabaretowych (skecz, monolog) nie brakuje muzyki. Artyści prezentują humor ciekawy, inteligentny z domieszką absurdu. "Czołówka" jest laureatem wielu prestiżowych konkursów kabaretowych. W 2019 roku zdobyli Grand Prix na Przeglądzie Kabaretów PaKa w Krakowie. Na swoim koncie mają liczne występy w TVP 1, TVP 2, TVP Rozrywka, TV Nowa czy Polsacie. Ich najpopularniejsze skecze to między innymi "Ustawka", "Dietetyk" oraz parodie piosenek które mają milionowe wyświetlenia w YouTube: parodia Kamila Bednarka pt. "Grille" oraz parodia zespołu Enej pt. "Wanna pełna fok".

Kabaret jest współgospodarzem cyklu wieczorów komediowych Poznań Comedy Show w Scenie na Piętrze oraz PeStKi - Poznańskich Spotkań Kabaretowych w Domu Kultury "Pod Lipami" w Poznaniu. Współtworzy zespół Improbrać - grupę poznańskich komików przedstawiających Imrpowizacje Kabaretowe. Przez wiele lat współtworzył nieistniejące już wieczory kabaretowe ROJBER w Poznaniu.

Trójząb Komediowy to cykliczne spotkania kabaretowe. Podczas kolejnych odsłon imprezy można obejrzeć projekty regionalnych komików, a także występ gościa z Polski - kabaretu, solisty lub grupy impro.

Początek imprezy o godz. 18.00 w klubie Fama. Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym wydarzenia.

Zobacz też: 47. Trójząb Komediowy

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1316 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39