4Konekt – nowe białostockie studio tańca

2016.09.27 07:59
"Hip Hop, czyli wiedza i ruch" - taką dewizę wyznają w studio 4Konekt, które niedawno pojawiło się na mapie tanecznej Białegostoku.
4Konekt – nowe białostockie studio tańca
Fot: materiały prasowe

Pomysł na założenie studio tańca narodził się w marcu tego roku.

- Pewne sytuacje i doświadczenia w naszym życiu prywatnym i zawodowym utwierdziły nas w przekonaniu, że ludzie i to, co ich łączy, czyli fascynacja tańcem i sztuką uliczną, jest czymś wyjątkowo silnym i bardzo ważnym dla nas. Dlatego 4Konekt nie jest zwykłym studiem tańca... 4Konekt jest ideą, którą identyfikują 4 słowa: taniec, pasja, ludzie i sztuka. Nasze studio składa się z grupy ludzi w różnym wieku, których fascynuje taniec i kultura uliczna – wyjaśnia Anna Sawicka-Hodun z 4Konekt.

4Konekt liczy obecnie 4 grupy taneczne: Po Prostu Squad, The Freshest Crew, East Soul Crew oraz FaFaRaFa. Są to grupy, do których należą doświadczeni już tancerze. Tylko od marca zajęły one miejsca na podium podczas 5 różnych festiwali tanecznych odbywających się w całej Polsce.

4Konekt to kolejna szkoła tańca w Białymstoku. Mimo to firma nie obawia się konkurencji.

- Nie boimy się konkurencji, wręcz przeciwnie... cieszymy się, że jest! Uważamy, że każde miejsce oraz każda grupa taneczna, która działa na rzecz rozwoju tańca w naszym mieście, wpływa korzystnie na to, co tworzymy i rozwijamy. Od września wspólnie z Otwartą Przestrzenią Artystyczną Artea oraz Studiem tańca What's up organizujemy wspaniałą inicjatywę, jaką jest wydarzenie Białystok Freestyle Session. Jest to cykl jamów tanecznych, który ma za zadanie integrowanie tancerzy małych i dużych, młodszych i starszych. Jest to także wspaniała okazja do wymiany doświadczeń i przyczyniania się do rozwoju białostockiej sceny tanecznej. To dowód na to, że taniec ma się tutaj dobrze - wyjaśnia Magdalena Surwiłło z 4Konekt.

Warto podkreślić, że pierwsza lekcja jest tutaj zawsze bezpłatna.

- Każdy, kto przyjdzie do nas pierwszy raz i każdy, kto będzie chciał spróbować swoich sił, ma możliwość wzięcia udziału w zajęciach bezpłatnie. Wystarczy zgłosić się do nas wcześniej i zadeklarować chęć udziału w wybranych zajęciach. My z kolei zaproponujemy odpowiednią grupę i pomożemy dokonać właściwego wyboru.

Ponadto niebawem powstanie nowy projekt teatralno-taneczny pt. Ciało i ja, tworzony przez Annę Sawicką-Hodun (współwłaścicielkę 4Konekt) dzięki stypendium Prezydenta Miasta Białegostoku "Młodzi Twórcy" 2016.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl
1331 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39