5 dni i 100 tys. zł na wiejskie, stacjonarne hospicjum w Podlaskiem

2018.04.12 10:24
W 5 dni udało się zebrać 100 tys. zł. Pieniądze zostaną przekazane na budowę pierwszego w Polsce wiejskiego, stacjonarnego hospicjum, które ma szansę powstać w naszym województwie.
5 dni i 100 tys. zł na wiejskie, stacjonarne hospicjum w Podlaskiem
Fot: Szymon Hołownia/FB

Chorzy, którzy znajdują się pod opieką hospicjum, mają przed sobą ostatnie miesiące, a czasem tylko godziny życia. Warto dać im szansę godnego oczekiwania na to, co nieuchronne.

Właśnie m.in. dlatego pojawił się pomysł utworzenia pierwszego w Polsce wiejskiego, stacjonarnego hospicjum. To szansa dla chorych i starszych mieszkańców podlaskich wsi. Pomysł ten ma zamiar zrealizować Fundacja Hospicjum Proroka Eliasza. Obiekt - o którym mowa - mógłby powstać w Makówce w gminie Narew.

Zobacz też: Trwa zbiórka pieniędzy na wiejskie hospicjum w Podlaskiem. Pierwsze takie w Polsce

Kilka dni temu ruszyła zbiórka pieniędzy na ten cel. Dotychczas udało się zebrać około 106 tys. zł (tylko za pośrednictwem Facebooka), co oznacza, że w krótkim czasie osiągnięto wstępne minimum. Datki przekazało ponad 1000 osób. To jednak nie koniec akcji. Kolejnym zadaniem jest uzyskanie 500 tys. zł. To następny krok, bowiem potrzeba aż 15 mln zł.

Akcję zainicjował Szymon Hołownia. Każdy, kto chciałby do niej dołączyć, może przekazać dowolną kwotę przez jego facebookowy profil (do końca czerwca), a także za pośrednictwem strony dobrafabryka.pl. Natomiast osoby, które preferują tradycyjną bankowość, dane do przelewu znajdą na stronie internetowej Fundacji Podlaskie Hospicjum Onkologiczne.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

867 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39