5 utalentowanych artystek da koncert w Famie [WIDEO]

2020.03.05 10:17
Kolejny koncert w ramach cyklu Jazz na BOK-u przed nami. W klubie Fama wystąpi O.N.E Quintet.
5 utalentowanych artystek da koncert w Famie [WIDEO]
Fot: O.N.E Quintet

O.N.E Quintet tworzy pięć utalentowanych kobiet na co dzień działających na scenie jazzowej, popowej i awangardowej: Dominika Rusinowska - skrzypce, Monika Muc - saksofon altowy, Paulina Atmańska - fortepian, Kamila Drabek - bas i Wiktoria Jakubowska - perkusja.

Zespół inspiruje się przede wszystkim współczesnym jazzem oraz przeplatającymi się z nim innymi nurtami, takimi jak hip hop czy etno. Grupę charakteryzuje fantastyczne akustyczne brzmienie oraz cała paleta emocji i nastrojów kreowanych dzięki indywidualnym umiejętnościom, a przede wszystkim wzajemnym interakcjom.

O.N.E Quintet pracuje obecnie nad autorskim materiałem na debiutancką płytę, występując na scenach klubowych i festiwalowych.

Kim są członkinie zespołu?

Kamila Drabek to kontrabasistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, laureatka konkursów Azoty Tarnów Jazz Contest oraz School and Jazz Festiwal w Lubaczowie, współpracująca m. in. z Agą Zaryan, Jackiem Kochanem oraz zespołem Vladimirska.

Paulina Atmańska jest absolwentką klasy fortepianu w Instytucie Jazzu i Muzyki Estradowej katowickiej Akademii Muzycznej. Laureatka II nagrody na Międzynarodowym Konkursie na Kompozycję Jazzową i wyróżnienia indywidualnego na XV Międzynarodowym Krokus Jazz Festiwal. Współpracuje z wykonawcami z pogranicza muzyki improwizowanej i rozrywkowej (Maria Sadowska, Ms. Obsession, Yoachim) oraz prowadzi trio wykonujące jej autorskie kompozycje.

Z kolei Dominika Rusinowska to skrzypaczka, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie doktora Henryka Gembalskiego. Laureatka nagrody publiczności na II Międzynarodowym Konkursie im. Z. Seiferta. Współtworzy zespół D.R.A.G. (płyta “Oberek”), O.N.E Quintet, współpracuje z ŚOF i innymi orkiestrami.

Monika Muc jest saksofonistką, absolwentką krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. dr. hab. Ryszarda Krawczuka, wcześniej studentka Instytutu Jazzu i Muzyki Estradowej w Nysie w klasie prof. Piotra Barona. Współpracowała z Big Bandem Małopolskim. Laureatka nagrody Powiew Młodego Jazzu na Krokus Jazz Festiwal w 2017 r. oraz zdobywczyni drugiego miejsca w konkursie Novum Jazz Festival 2018. Współtworzy zespół O.N.E. Quintet oraz FLARY.

Patrycja Wybrańczyk to uczennica Wydziału Jazzu ZSPM im. Fryderyka Chopina w klasie Krzysztofa Gradziuka, współtworzy trio Wiśniewski/Rutkowski/Wybrańczyk oraz uczestniczy w wielu innych projektach.

Koncert odbędzie się we wtorek (10.03). Początek o godz. 19.00. Portal Miejski BiałystokOnline jest patronem medialnym imprezy.

Zobacz też: Jazz na BOK-u: O.N.E Quintet

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1643 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39