67-latek jechał całą szerokością drogi. Zatrzymał go świadek

2023.03.02 11:37
Mężczyzna jechał całą szerokością drogi i omal nie zderzył się z innym pojazdem. Dzięki informacji przekazanej przez świadka, 67-latek już kilka minut później był w rękach policjantów.
67-latek jechał całą szerokością drogi. Zatrzymał go świadek
Fot: KPP Bielsk Podlaski

Podejrzewał, że kierowca może być nietrzeźwy i postanowił uniemożliwić mu dalszą jazdę. O całym zdarzeniu natychmiast powiadomił bielskich policjantów.

- Z relacji zgłaszającego wynikało, że w gminie Wyszki zauważył jadącą z przeciwka hondę, której kierowca nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy. W pewnym momencie honda zjechała na drugi pas, omal nie doprowadzając do zderzenia z pojazdem zgłaszającego - przekazali funkcjonariusze z KPP w Bielsku Podlaskim.

Gdy policjanci przybyli na miejsce, okazało się, że za kierownicą siedział 67-latek. Wstępne badanie wykazało, że był nietrzeźwy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

- Dokładny poziom alkoholu w jego organizmie ustali badanie krwi. Szybka reakcja i wzorowa postawa zgłaszającego pozwoliła wyeliminować z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę i zapobiec ewentualnej tragedii na drodze - dodali bielscy mundurowi.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

975 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39