67-latka ukradła telefon i 100 zł. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności

2021.12.02 13:06
Policjanci zatrzymali 67-latkę podejrzaną o kradzież telefonu i pieniędzy. Bielszczanka, wykorzystując nieuwagę pracownicy tego sklepu, zabrała należące do niej przedmioty.
67-latka ukradła telefon i 100 zł. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności
Fot: KPP Bielsk Podlaski

W ubiegłym tygodniu do bielskich policjantów wpłynęło zgłoszenie od pracownicy jednego z miejskich marketów o kradzieży telefonu i pieniędzy na jej szkodę.

Jak się okazało, pracownica sklepu wieszając ogłoszenia na tablicy, położyła na chwilę swój telefon na stojącym obok stoliku. W etui urządzenia włożony był również 100-złotowy banknot. Rozmówczyni dodała, że w pewnym momencie podeszła do niej starsza kobieta pytając o przeceniony towar. Po kilku minutach pracownica sklepu stwierdziła brak telefonu. Wartość skradzionego mienia pokrzywdzona wyceniła na 590 zł.

W środę (1.12) kiedy opisana klientka ponownie przyszła do sklepu, pokrzywdzona natychmiast powiadomiła o tym funkcjonariuszy. Po przyjeździe policjantów okazało się, że wskazana 67-letnia bielszczanka ma związek z kradzieżą. Policjanci odzyskali skradziony telefon, który kobieta przechowywała w swoim mieszkaniu. Za kradzież cudzej rzeczy kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1163 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39