70-latka z Białegostoku oddała oszustom 20 tys. dolarów

2022.11.22 17:20
Seniorka z Białegostoku padła ofiarą oszustów. 70-latka uwierzyła, że jej oszczędności są zagrożone. Chcąc je chronić przekazała pieniądze nieznajomemu mężczyźnie, który przyszedł do jej mieszkania.
70-latka z Białegostoku oddała oszustom 20 tys. dolarów
Fot: Pixabay

Tym razem ofiarą oszustów padła 70-letnia mieszkanka Białegostoku.

- Na telefon stacjonarny seniorki zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Poinformował seniorkę, że jej pieniądze są zagrożone. Dodał, że kobieta może uchronić oszczędności przekazując je policjantowi. Wtedy do rozmowy włączył się drugi mężczyzna, tym razem podający się za prokuratora. Potwierdził on wersje rzekomego policjanta - informują funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.

Niestety 70-latka uwierzyła w usłyszaną historię i przekazała 20 tys. dolarów nieznajomemu mężczyźnie, który zapukał do jej drzwi.

Warto zapamiętać i przekazać naszym bliskim, zwłaszcza seniorom, że policjanci nigdy nie żądają pieniędzy i nie informują telefonicznie o prowadzonych czynnościach. Jeżeli odebrałeś taki telefon bądź pewien, że dzwoni oszust. Ponadto policja apeluje, aby zawsze kierować się rozsądkiem przy podejmowaniu wszelkich decyzji finansowych i pod żadnym pozorem nie przekazywać nieznajomym pieniędzy.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1767 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39