700 tys. zł dla Śniadecji oraz Ośrodka Terapii Uzależnień. Na co będą przeznaczone?

2022.11.23 12:45
700 tys. zł z budżetu województwa trafi do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku oraz Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży. Dzięki pieniądzom placówki będą mogły kupić sprzęt i dokonać najpilniejszych inwestycji.
700 tys. zł dla Śniadecji oraz Ośrodka Terapii Uzależnień. Na co będą przeznaczone?
Fot: MW

W środę (23.11) zarząd województwa zadecydował o przyznaniu kilkuset tys. zł na przedsięwzięcia w podlaskich placówkach medycznych.

Dzięki dotacji Wojewódzki Szpital Zespolony im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku będzie mógł wymienić przestarzały system informatyczny. Za około pół mln zł będzie on zmodernizowany i rozbudowany. Inwestycja ta sprawi, że cała dokumentacja medyczna będzie prowadzona w formie elektronicznej. Dzięki temu skróci się czas obsługi systemu przez personel, a to przełoży się na lepsze zarządzanie procesem leczenia pacjentów.

Szpital dostanie także pieniądze na zakup narzędzi wielorazowego użytku, które są niezbędne przy operacjach. W sumie na ten cel zostanie przeznaczone około 100 tys. zł.

– Jako zarząd województwa wspólnie dążymy do tego, aby placówki podległe samorządowi były nowoczesne oraz oferowały swoim pacjentom najwyższy poziom leczenia. I ten cel konsekwentnie realizujemy. Dlatego niezbędne jest ich systematyczne wyposażanie, wszystko po to, aby skutecznie leczyć pacjentów – powiedział Marek Malinowski, członek zarządu województwa.

110 tys. zł trafi do Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży. Placówka ma zamiar przeznaczyć te środki na przebudowę przyłącza gazów medycznych, co zwiększy bezpieczeństwo pacjentów oraz zapewni odpowiednią wydajność i ciągłość zaopatrzenia w tlen medyczny. W planach jest również budowa nowego łącza elektrycznego, które jest potrzebne do obsługi auta dostarczającego tlen. Dzięki dotacji będą także wykonane podjazdy, utwardzony zostanie teren i ułożone płyty betonowe do posadowienia zbiornika na tlen i parownicę.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1706 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39