88-latek potrącił na pasach kobietę. Kierowcy grożą nawet 3 lata więzienia

2014.09.17 00:00
Do Sądu Rejonowego w Białymstoku wpłynął akt oskarżenia przeciwko 88-letniemu Tadeuszowi W. Śledczy zarzucają mężczyźnie nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym.
88-latek potrącił na pasach kobietę. Kierowcy grożą nawet 3 lata więzienia
Fot: sxc.hu

Prokuratura Rejonowa Białystok-Północ skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie wypadku samochodowego, spowodowanego przez 88-letniego kierowcę.

Sprawa dotyczy wydarzeń z lipca zeszłego roku. Tadeusz W. wieczorem wsiadł za kierownicę swojego forda. 88-latek, jadąc ul. Jagienki w kierunku Sienkiewicza w Białymstoku, nie zachował szczególnej ostrożności i potrącił pieszą, która przechodziła przez oznakowane przejście w rejonie skrzyżowania z ul. Wąską. Kobieta została poważnie ranna. Trafiła do szpitala z potłuczeniami ciała oraz złamaniem miednicy.

Sprawcy grozi kara 3 lat więzienia. Oskarżony przyznał się do winy i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze pół roku więzienia w zawieszeniu na 2 lata oraz rok zakazu prowadzenia pojazdów. Wniosek ten został zaakceptowany przez prokuratora i dołączony do aktu oskarżenia. O karze zdecyduje jednak białostocki sąd. Tadeusz W. nie był w przeszłości karany. Emeryt będzie odpowiadał z wolnej stopy.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

956 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39