Absolwenci UMB znów najlepsi. Uzyskali najwyższe noty w kraju podczas LEK-u

2017.03.06 15:00
Podczas Lekarskiego Egzaminu Końcowego ponownie najlepsi okazali się absolwenci Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Za nimi znaleźli się studenci z Krakowa i Poznania.
Absolwenci UMB znów najlepsi. Uzyskali najwyższe noty w kraju podczas LEK-u
Fot: Monika Zysk

Lekarski Egzamin Końcowy to sprawdzian, którego zaliczenie uprawnia do wykonywania zawodu lekarza. Po raz kolejny, tym razem w sesji wiosennej, najlepiej zdali go absolwenci Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Białostoccy medycy uzyskali średnio 138,9 pkt. Za nimi uplasowali się studenci z Krakowa i Poznania. Absolwenci UMB okazali się najlepszymi zarówno wśród tych, którzy zdawali LEK po raz pierwszy, jak i wśród tych, którzy ukończyli studia w ciągu ostatnich 2 lat.

- Bardzo się cieszę i bardzo gratuluję absolwentom – mówi szczęśliwa Dziekan Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Stomatologii i Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim UMB prof. dr hab. Irina Kowalska. - To wspólny sukces całej społeczności akademickiej: zarówno studentów, jak i nauczycieli akademickich. Bardzo serdecznie gratulujemy.

Lekarski Egzamin Końcowy jest testem jakości nauczania. Na jej potwierdzenie świadczy także fakt, że absolwenci UMB w poprzedniej, jesiennej edycji LEK-u również zajęli pierwsze miejsce w kraju. Pisaliśmy o tym tutaj.

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku jest najwyżej notowaną w rankingach akademicką uczelnią wyższą w naszym regionie. Ponad 800 nauczycieli akademickich na 14 kierunkach kształci 4600 studentów, w tym ponad 300 w języku angielskim. UMB jako jeden z nielicznych w kraju może pochwalić się prestiżowym statusem Krajowego Naukowego Ośrodka Wiodącego (KNOW).

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl

1426 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39