Absolwenci Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku najlepsi w Polsce

2016.10.05 14:48
Są wyniki Lekarskiego Egzaminu Końcowego, sprawdzianu uprawniającego do wykonywania zawodu lekarza. Najlepsi okazali się studenci z Podlasia.
Absolwenci Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku najlepsi w Polsce
Fot: pixabay.com

Lekarski Egzamin Końcowy, popularnie zwany LEP-em, to najważniejszy sprawdzian dla absolwentów medycyny. Jego zaliczenie uprawnia do wykonywania zawodu lekarza.

Wśród kilkunastu uczelni medycznych w Polsce, najlepiej zaprezentowali się na nim absolwenci Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Uzyskali oni średnio 135 punktów na 190 możliwych. Tuż za nimi są studenci z Poznania oraz Warszawy ze średnio nieco ponad 132 punktami.

- Lekarski Egzamin Końcowy, który odbył się pod koniec września tego roku, jest testem jakości nauczania. Na jej potwierdzenie świadczy również fakt, że absolwenci UMB na Lekarsko-Dentystycznym Egzaminie Końcowym zajęli III miejsce w kraju - mówi Marcin Tomkiel, rzecznik prasowy Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Uczelnia ta jest najwyżej notowaną w rankingach podlaską szkołą wyższą. Na 14 kierunkach studiuje ponad 4,5 tys. studentów nauczanych przez 800 nauczycieli akademickich. UMB wśród nielicznych w kraju ma status KNOW - Krajowego Naukowego Ośrodka Wiodącego.

Monika Zysk
24@bialystokonline.pl

1769 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39