Adam Popławski nie jest już prezesem Spółki Stadion Miejski

2024.04.24 10:13, Aktualizacja: 2024.04.24 20:59
Spółka Stadion Miejski będzie miała nowego prezesa. Dotychczasowy, czyli Adam Popławski, po ponad 11 latach zakończył bowiem pracę na omawianym stanowisku.
Adam Popławski nie jest już prezesem Spółki Stadion Miejski
Fot: Tadeusz Truskolaski - portal X
Na zdjęciu od lewej: Adam Popławski, Tadeusz Truskolaski

Białostocki stadion będzie miał nowego szefa. O zmianie na ważnym "stołku" poinformował za pomocą mediów społecznościowych Tadeusz Truskolaski.

- Po ponad 11 latach pracę w Spółce Stadion Miejski w Białymstoku kończy jej wieloletni prezes Adam Popławski. Dziękuję za lata współpracy na rzecz rozwoju Białegostoku. Wkrótce (po posiedzeniu rady nadzorczej) poinformuję, kto go zastąpi - ogłosił prezydent stolicy Podlasia.

Przypomnijmy, że Adam Popławski pełnił funkcję prezesa od samego początku istnienia przebudowanego obiektu przy ul. Słonecznej. Najpierw pracował on w ciszy i spokoju, ale ostatnio o szefie stadionowej spółki było coraz głośniej. Adam Popławski wpadł w konflikt z kibicami Jagiellonii oraz prezesem Dumy Podlasia - Wojciechem Pertkiewiczem. Problemem okazała się umowa wynajmu stadionu oraz skyboxów. Szefostwo klubu uważało, że jest ona bardzo niekorzystna dla białostockiej ekipy i podobnego zdania byli również fani żółto-czerwonej drużyny. W pewnym momencie doszło więc do realnego zagrożenia, że Jagiellonia swoje domowe mecze będzie rozgrywać na innym obiekcie - w Płocku. Ostatecznie tak drastyczne kroki nie miały miejsca, bo obie strony po burzliwych negocjacjach doszły do porozumienia.

Niestety spokój nie potrwał zbyt długo. Niedawno władze stadionu znów znalazły się w oczach kibiców na cenzurowanym, a wszystko przez stan murawy. Przez wiele lat płyta stadionu miejskiego była uważana za jedną z najlepszych w kraju, ale na początku tego roku przemieniła się ona w istne kartoflisko. Temat ten poruszany był przez sportowe media z całego kraju i ostatecznie część murawy musiała zostać wymieniona.

Nazwisko nowego prezesa Spółki Stadion Miejski być może będzie znane jeszcze dzisiaj po posiedzeniu rady nadzorczej. Jeżeli chodzi o Adama Popławskiego, to ten szybko znalazł sobie inne miejsce pracy, gdyż były szef białostockiej areny piłkarskiej dostał się do zarządu Spółki Enea Ciepło.

AKTUALIZACJA

Nowy prezes Spółki Stadion Miejski jest już wybrany. Został nim Tomasz Dębowski.

- Stadion miejski w Białymstoku ma nowego prezesa. Jest nim dr Tomasz Dębowski, dotychczasowy przewodniczący rady nadzorczej stadionu, pracownik naukowy UwB. Dotychczasowy prezes Adam Popławski został wiceprezesem Enea Ciepło. Obu panom życzę sukcesów na nowej drodze zawodowej - poinformował za pomocą portalu X Tadeusz Truskolaski.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1853 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39