Aga Zaryan. Bogini jazzu, która ma moc oczarowywania

2010.03.22 00:00
Owacją na stojąco przyjęła białostocka publika występ Agi Zaryan z zespołem. W piątek w kinie Forum znakomita jazzowa wokalistka promowała swój najnowszy album "Looking Walking Being", który już w dniu premiery zyskał status Złotej Płyty.
Aga Zaryan. Bogini jazzu, która ma moc oczarowywania
Fot: Wojciech Zalewski

Koncert wypełniły tradycyjne jazzowe ballady, ale też utwory inspirowane bossa novą i sambą, brzmieniami afrykańskimi, a nawet jazz rockiem.

Aga Zaryan zaprezentowała swoje niezwykłe umiejętności wokalne, wspaniałą barwę głosu i wielką charyzmę na scenie. Muzycy zachwycali znakomitymi solówkami, które słuchacze nagradzali gromkimi brawami. Szczególne zainteresowanie wzbudził Munyungo Jackson, który grał na instrumentach perkusyjnych.

Wokalistka opowiadała o utworach, zachęcała publikę (sala Forum była wypełniona po brzegi) do wspólnego śpiewania i podrygiwała w rytm muzyki.
- Proszę sobie wyobrazić, że jesteśmy w klubie jazzowym, a nie w takiej dużej sali - powiedziała.

Nie mogło obejść się bez bisów. Jako pierwszy usłyszeliśmy utwór "Miłość" z płyty "Umiera piękno" wydanej jako wyraz hołdu dla wszystkich uczestników Powstania Warszawskiego. Artystka przypomniała, że jej dziadkowie brali udział w walkach. Jako drugi bis zaśpiewała "Suzanne" Leonarda Cohena.

Wspaniałe brzmienie, klimat i gra świateł - koncert był jazzowym wydarzeniem z najwyższej półki. Po występie tłum fanów kłębił się przy stoisku z płytami. Wiele osób kupiło nowy krążek, który artystka chętnie podpisywała.

Patronowaliśmy koncertowi.

andy

Polecamy lokal
942 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39