Akademia Teatralna. Ruszyła internetowa rejestracja na studia

2020.06.10 11:00
Ruszył system Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK) na studia w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Filii w Białymstoku w latach 2020/21.
Akademia Teatralna. Ruszyła internetowa rejestracja na studia
Fot: Marta Siergiej

Egzaminy w całości online

W tym roku ze względu na pandemię Covid-19 i konieczność zapewnienia kandydatom oraz członkom i członkiniom komisji rekrutacyjnej bezpieczeństwa zdrowotnego, egzaminy wstępne na wszystkie kierunki zostaną przeprowadzone w całości online, za pośrednictwem internetu.

- Zachęcamy tegorocznych maturzystów do rejestracji swojej kandydatury na studia w naszej uczelni. Dzięki temu, że egzaminy są w całości przeprowadzane on-line, są łatwo dostępne - można do nich podejść z dowolnego miejsca w kraju i poza nim - mówi Magdalena Wieremiejuk z Akademii Teatralnej.

Siłą uczelni jest indywidualne podejście do każdego studenta i szacunek dla jego/jej poszukiwań twórczych. Chce dać światu wolnych i świadomych artystów, którzy prowadzą dialog z rzeczywistością i ideami. Stworzono nowatorski program kształcenia, który na bieżąco jest dostosowywany do potrzeb współczesnego teatru.

3 kierunki do wyboru

Uczelnia kształci przyszłych samodzielnych artystów teatru formy na trzech kierunkach: aktorstwo teatru lalek, reżyseria teatru lalek oraz technologia teatru lalek. Kandydaci na proponowane kierunki mogą się już rejestrować w systemie IRK, w którym składają wyłącznie on-line komplet dokumentów. Wyjątek stanowią kandydaci na technologię teatru lalek, którzy prace dostarczają w formie fizycznej do Biura Obsługi Toku Studiów).

Dla przykładu, kandydaci na studia aktorskie, specjalność aktorstwo teatru lalek, dopuszczani są do II etapu egzaminu na postawie nagrań swoich interpretacji tekstów oraz piosenki składanych w systemie IRK. Etap II - teoretyczny i III - praktyczny odbywają się on-line. Kandydaci, którzy przeszli do III etapu otrzymają filmy instruktażowe dotyczące wymagań stawianych w części ruchowo-rytmicznej i zadań aktorskich z przedmiotem. Kandydat dokonuje nagrania materiału egzaminacyjnego - łącznie 4 filmy i umieszcza je w specjalnym folderze wygenerowanym w systemie IRK.

Kandydaci na kierunek technologia teatru lalek kwalifikowani są do drugiego etapu na podstawie oceny prac z dostarczonej wcześniej na uczelnię "teczki". II etap jest dwudniowy, kandydaci łączą się z komisją egzaminacyjną on-line i otrzymują zadania, które mają wykonać w określonym czasie, a następnie przesłać zdjęcia prac do indywidualnego folderu wygenerowanego w systemie IRK. Te zadania to m.in. martwa natura przygotowana na wzór zadany przed komisję, rysunek w dowolnej technice na zadany temat czy szkic scenografii i lalek do określonej bajki.

Szczegółowe przewodniki dla kandydatów na proponowane kierunki znaleźć można na stronie internetowej uczelni.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1019 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39