Akcja "Bezpieczny wyjazd na ferie". Policja kontroluje samochody i autobusy

2022.01.23 12:34
Aby wyjazd na ferie był w pełni bezpieczny, policja prowadzi akcję wzmożonych kontroli - zarówno osobówek, jak i autobusów, którymi podróżują dzieci.
Akcja "Bezpieczny wyjazd na ferie". Policja kontroluje samochody i autobusy
Fot: Podlaska Policja

W związku z feriami zimowymi policjanci ruchu drogowego w całym kraju podejmują działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wyjeżdżającym. Dużą uwagę mundurowi zwrócą na kontrolę autobusów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.

W niedzielę (23.01) podlaska drogówka rozpoczęła dwudniową akcję "Bezpieczny wyjazd na ferie".

- Na drogach będzie więcej policyjnych patroli, a kierowcy muszą liczyć się z częstszymi kontrolami. Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na autobusy i samochody, którymi podróżują dzieci i młodzież. Wszystko to po to, aby każdy z nas bezpiecznie dojechał na zimowy wypoczynek - informuje Elżbieta Zaborowska z zespołu prasowego podlaskiej policji.

Na stronie bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC. Ponadto dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl
916 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39