Akcja "Kocham Polskę". Każdy może dostać kalendarz świadczący o miłości do ojczyzny

2019.02.14 13:51
Przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej zorganizowali akcję "Kocham Polskę", w ramach której rozdawali mieszkańcom plakaty-kalendarze. Inicjatywa zostanie powtórzona w niedzielę.
Akcja "Kocham Polskę". Każdy może dostać kalendarz świadczący o miłości do ojczyzny
Fot: JF
Członkowie Białostockiego Koła Młodzieży Wszechpolskiej

Coroczna akcja

Inicjatywa "Kocham Polskę" jest cykliczną akcją organizowaną przez Młodzież Wszechpolską w całej Polsce. Przeprowadzana jest rokrocznie 14 lutego. W naszym regionie odbywa się w Białymstoku, Sokółce i Łomży.

- Dzień 14 lutego szerokiemu gronu jest znany jako święto zakochanych - potocznie zwane walentynkami. W kościele katolickim jest to również wspomnienie św. Walentego. My, jako Młodzież Wszechpolska, w tym oto dniu szczególnie apelujemy, zachęcamy wszystkich do tego, by promować miłość do naszej ojczyzny. Polega ona na przywiązaniu do kraju, w którym się żyje w stałej, perspektywicznej jego budowie – mówi Marcin Kulesza, prezes Białostockiego Koła Młodzieży Wszechpolskiej.

Młodzież Wszechpolska przypomina, że miłość do ojczyzny to także gotowość do wszelkich poświęceń dla niej i za nią. Zwraca też uwagę, że w dniu walentynek miało miejsce dość istotne wydarzenie historyczne, o którym rzadko się wspomina.

- W dniu dzisiejszym obchodzimy również rocznicę przemianowania walki zbrojnej w Armię Krajową. Tego dokonał naczelny wódz gen. Władysław Sikorski w dniu 14 lutego 1942 r. Żołnierze Armii Krajowej, podczas m.in. Powstania Warszawskiego, wykazali ogromny patriotyzm, ogromną miłość do ojczyzny, poświęcając swoje życie dla niej. Oprócz tego miłość do ojczyzny to również poszerzanie wiedzy historycznej szczególnie wśród młodego pokolenia, ponieważ te młode pokolenie chcemy wychować, edukować, by stanowiło trzon naszego narodu, by prowadziło Polskę ku lepszej przyszłości – wyjaśnia Kulesza.

W centrum rozdawano kalendarze

W czwartek (14.02) w samo południe przedstawiciele organizacji rozdawali na Rynku Kościuszki oraz w okolicach centrum kalendarz promujący kampanię "Kocham Polskę", której hasłem przewodnim jest "Rodzina siłą narodu".

- "Rodzina siłą narodu", w nawiązaniu do obecnej sytuacji na świecie, jest bardzo ważna. Żyjemy w czasach głębokiego kryzysu całej rodziny. Jesteśmy świadkami na wielu frontach propagowania związków homoseksualnych, aborcji, eutanazji oraz zrównania przez niektóre z tych środowisk związków tych wolnych z samym małżeństwem. Współczynnik dzietności w naszym społeczeństwie, jak i również w całej Europie, jest zastraszająco niski, a mimo to mainstreamowe media nie dbają o to, by promować tę tradycyjną i zdrową rodzinę - mówi prezes MW. - Apelują głównie o przestrzeganie praw zwierząt, nawiązują do mocnej poprawności politycznej oraz głębokiej tolerancji dla postaw odbiegających od tradycyjnej rodziny. Tę rodzinę stawiają w roli pewnego archaizmu, który w odniesieniu do nowych czasów, nowej epoki, jest odbiegły od wizerunku nowoczesnego świata. My pragniemy, jako Młodzież Wszechpolska, głośno zakomunikować z tego miejsca, że to rodzina jest największą siłą narodu, gwarantem rozwoju, siły i tego, że nasz kraj może będzie mógł się rozwijać. Dlatego musimy bronić tradycyjnej, naszej rodziny - dodaje.

Akcja będzie kontynuowana w niedzielę (17.02) o godz. 12.00, wówczas także można będzie otrzymać plakat-kalendarz z przygotowanej kampanii.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1993 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39