Aktor na wynos? Teatr z dowozem? Jest to możliwe!

2021.12.22 15:20
"Aktor na wynos" to projekt Patryka Ołdziejewskiego. Powstał z myślą o człowieku, który zetknął się z panoszącą się po świecie pandemią. Skoro można zamówić już prawie wszystko na wynos to dlaczego by nie spróbować Teatru z dowozem?
Aktor na wynos? Teatr z dowozem? Jest to możliwe!
Fot: Materiały prasowe

Krzysztof Puławski: Być może te zdarzenia nigdy się nie zdarzyły, a te miejsca nigdy nie miały miejsca. Być może są one gdzieś daleko, za siedmioma górami, za siedmioma lasami i za siedmioma granicami. Ale mają w sobie siłę i potencjał urzeczywistnienia...

"Szukam przyjaciela" to monodram realizowany w ramach projektu "Aktor na wynos".

Scenariusz przygotował Krzysztof Puławski. Spektakl jest indywidualną wypowiedzią sceniczną Patryka Ołdziejewskiego. Porusza temat przyjaźni, wędrówki oraz poznawania siebie samego. To swego rodzaju dyskusja nad kondycją współczesnych relacji międzyludzkich. Satyryczny i z pewnym dystansem do świata tekst Puławskiego umożliwia widzowi małą przerwę w gonitwie życia codziennego. Wszystko to jest okraszone prostymi melodiami, które mają pomóc w jeszcze dokładniejszym odbiorze.

To taka opowieść dorosłego Małego Księcia, który zamiast po odległych planetach wędruje po najbliższym otoczeniu w poszukiwaniu przyjaciela. Ludzie, których spotyka są wskazówkami do odnalezienia prawdziwej i szczerej przyjaźni.

- Według mnie najważniejszym przesłaniem tego spektaklu jest to, że człowiek powinien odkryć najpierw siebie, następnie zaprzyjaźnić się z sobą, a dopiero później będzie zdolny do kontaktu z drugim człowiekiem. To projekt o próbie akceptacji otaczającej mnie rzeczywistości. Pragnę dotrzeć moją sceniczną wypowiedzią do ludzi z utrudnionym dostępem do kultury. Do społeczeństwa, które ma daleko i nie po drodze do teatru. Do ludzi, którzy nie mogą zaakceptować siebie, czy borykają się z problemem przyjaźni. Chcę sztuki na wynos docierającej tam gdzie teatr nie ma wstępu – mówi Ołdziejewski.

Pokazy monodramu odbędą się:

- we wtorek (28.12) godz. 21:30 – Kreatywny Bielsk Podlaski– premiera online na profilu facebookowym Kreatywnego

- w środę (29.12) godz. 19:00 – Pracownia Teatralna. Justyna Godlewska i Przyjaciele. – ul. Mickiewicza 71A, Białystok

- PREMIERA: w czwartek (30.12) godz. 17:00 oraz 19.30 – sala Stowarzyszenia 100-lecia Kobiet – ul. Elektryczna 8, Białystok

Wstęp wolny!

Portal BiałystokOnline.pl patronuje wydarzeniu.

SZCZEGÓŁY

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1309 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39