Aktorka zmaga się z nowotworem. Przyjaciele organizują koncert w Operze

2016.02.16 16:45
Specjalny koncert połączony ze zbiórką pieniędzy na rzecz zmagającej się z chorobą nowotworową aktorki Doroty Radomskiej odbędzie się w sobotę (20.02) w Operze i Filharmonii Podlaskiej.
Aktorka zmaga się z nowotworem. Przyjaciele organizują koncert w Operze
Fot: Bartek Warzecha
Dorota Radomska zmaga się z chorobą nowotworową

Dorota Radomska dała się poznać białostockiej publiczności jako odtwórczyni licznych ciekawych ról na scenach teatrów i opery. Na deskach Teatru Dramatycznego, z którym związana jest od 1986 roku, wykreowała niejedną niezapomnianą postać. Słuchacze i widzowie Opery i Filharmonii Podlaskiej pamiętają ją jako Stefę Wilczyńską z "Korczaka" Roberto Skolmowskiego. Niedawno artystka obchodziła jubileusz trzydziestolecia pracy artystycznej, a już za chwilę świętować będzie 50. urodziny.

- Dla nas, kolegów i koleżanek z Teatru Dramatycznego, praca z Dorotą to każdorazowo wspaniała lekcja profesjonalizmu, oddania, poświęcenia, a także przeogromna radość i przyjemność - mówi Justyna Godlewska-Kruczkowska, występująca z Dorotą Radomską m.in. w spektaklu "Rewizor".

Od kilku lat aktorka zmaga się z chorobą nowotworową. Znajomi i przyjaciele postanowili wspomóc ją w tej walce. W najbliższą sobotę o godz. 16.00 w Operze organizowany jest koncert połączony ze zbiórką pieniędzy na rzecz aktorki. Wystąpią soliści, m.in. Damian Aleksander, Edyta Krzemień, Bartłomiej Łochnicki, Maciej Nerkowski i Rafał Supiński oraz Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej i Chór Dziecięcy Opery i Filharmonii Podlaskiej, zagra zespół muzyczny. W programie znajdą się najpopularniejsze piosenki i utwory ze spektakli OiFP, a także przeboje musicalowe i muzyki filmowej.

To nie jedyne wydarzenie poświęcone Dorocie Radomskiej. Białostocki Teatr Lalek zaprasza 26 lutego na monodram Katarzyny Siergiej "Medea, moja sympatia". Z kolei Teatr Dramatyczny 28 lutego organizuje koncert połączony ze zbiórką pieniędzy.

Szczegóły: Koncert dla Doroty Radomskiej w OiFP 50 x 50

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1086 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39