Alarm bombowy w Centrum Zamenhofa. Zamknięto ul. Warszawską [ZDJĘCIA]

2016.05.10 14:34, Aktualizacja: 2016.05.10 16:10
W Centrum im. Ludwika Zamenhofa zauważono telefon komórkowy z wystającymi kablami. Może to być ładunek wybuchowy. Zamknięto ruch pieszy i samochodowy na ul. Warszawskiej.
Alarm bombowy w Centrum Zamenhofa. Zamknięto ul. Warszawską [ZDJĘCIA]
Fot: Ewelina Sadowska-Dubicka

We wtorek po południu ktoś zauważył na parapecie w CLZ telefon komórkowy z wystającymi kablami. Zaniepokojony widokiem niecodziennego przedmiotu, zadzwonił na policję. Rzecznik prasowy policji nie był w stanie udzielić nam informacji, od kogo pochodziło zgłoszenie.

Z uwagi na to, że może być to ładunek wybuchowy, ewakuowano 12 osób przebywających w Centrum Zamenhofa i zamknięto ul. Warszawską na odcinku od budynku poczty do skrzyżowania z ul. Pałacową.

Na miejsce wezwano pirotechnika, który określi, czy telefon może być niebezpieczny. Do tego czasu ruch samochodowy i autobusowy jest wstrzymany. Przejście uniemożliwia się również pieszym. Autobusy linii 2, 8, 21, 101 i 105 będą kursowały trasą zastępczą przez al. Piłsudskiego i ul. Pałacową.

Na miejscu są 2 wozy strażackie, 2 ambulanse i kilka radiowozów policyjnych, teren zabezpiecza kilkunastu funkcjonariuszy.

AKTUALIZACJA:

O godz. 15.30 zakończono ewakuację Centrum im. Ludwika Zamenhofa i udrożniono ul. Warszawską. Pirotechnicy zabezpieczyli podejrzany telefon. Jak poinformował nas oficer prasowy podlaskiej policji, teraz pirotechnicy wyjaśnią czy mógł stanowić on zagrożenie.

Kamila Ausztol
kamila.ausztol@bialystokonline.pl

884 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39