Alarm odwołany. Można kąpać się w zalewie na Dojlidach

2019.06.24 14:21
Woda w zalewie Dojlidy nadaje się do kąpieli. Potwierdzają to najnowsze wyniki badań przeprowadzonych przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Białymstoku.
Alarm odwołany. Można kąpać się w zalewie na Dojlidach
Fot: pixabay.com

W piątek (21.06) Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji poinformował, że woda w zalewie Ośrodka Sportów Wodnych Dojlidy nadaje się do kąpieli. Wskazują na to najnowsze wyniki badań przeprowadzonych przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Białymstoku. Bardzo dobre wskaźniki potwierdziły spełnienie obowiązujących wymagań mikrobiologicznych w wodach dojlidzkiego zalewu.

Jak poinformował Tomasz Łotowski z Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, od piątku (21.06) od godz. 15.00 kąpielisko zostało ponownie otwarte. Standardowo dostępne są też pozostałe atrakcje: wypożyczalnia sprzętu wodnego i rowerów, place zabaw, boiska i siłownie na wolnym powietrzu.

W związku z uruchomieniem kąpieliska i ponownym udostępnieniem pełnej oferty Ośrodka obowiązują już bilety wstępu zgodnie ze standardowym cennikiem.

Zakaz kąpieli obowiązywał kilka dni – od 17 czerwca, a nieznaczne przekroczenie parametrów wody było pierwszym od kilkunastu lat. Prawdopodobną przyczyną mogła być rekordowa frekwencja plażowiczów (ponad 36 tys. osób w czerwcu) oraz wysokie temperatury. Tym bardziej szczególne znaczenie ma zachowanie przez kąpiących się czystości na plaży i w wodzie. W sezonie kąpielowym woda w zalewie jest regularnie badana.

Paulina Górska
24@bialystokonline.pl

900 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39