Ależ klęska. Podlaski III-ligowiec poległ różnicą 7 goli

2018.10.20 21:02
Piłkarze Ruchu Wysokie Mazowieckie przez kilka najbliższych nocy mogą mieć przerażające koszmary. Istnieje bowiem duża szansa, że podlascy gracze o sobotnim (20.10) meczu nie zapomną nawet w czasie snu. Niecodziennie bowiem przegrywa się 0:7.
Ależ klęska. Podlaski III-ligowiec poległ różnicą 7 goli
Fot: Ruch Wysokie Mazowieckie

Tak, pojedynek pomiędzy Świtem Nowy Dwór Mazowiecki a Ruchem Wysokie Mazowieckie zakończył się wynikiem 7:0. Na szczeblu III ligi jest to rezultat, który zdarza się niezwykle rzadko, ale - co zresztą doskonale widać - jest jak najbardziej możliwy.

Strzelecka kanonada na stadionie przy ul. Sportowej rozpoczęła się od samobójczego trafienia jednego z piłkarzy Ruchu. Już od 4. minuty rywalizacji goście musieli zatem odrabiać straty, co jednak dosyć szybko przerodziło się w rozpaczliwą walkę o jak najniższy wymiar kary. Zawodnicy Świtu jeszcze w pierwszej połowie podwyższyli bowiem wynik starcia na 3:0, a po zmianie stron kontynuowali dzieło zniszczenia. Obrona Podlasian momentami przypominała szwajcarski ser, dlatego też gospodarze nie musieli się zbyt mocno natrudzić, by zdobyć kolejne bramki. Ostatecznie mecz w Nowy Dworze Mazowieckim zakończył się pogromem 7:0, co sprawiło, że obronie Ruchu przypięta została łatka niemal najgorszej defensywy w III lidze.

Niemal najgorszej, bo ta najsłabsza wciąż znajduje się w Łomży. ŁKS w 13. kolejce rozgrywek poległ przed własną publicznością 3:4 z Bronią Radom, co oznacza, że w rubryce "stracone gole" Łomżyński Klub Sportowy ma wpisaną liczbę 35 (Ruch - 33). Sytuacja Biało-Czerwonych jest naprawdę nie do pozazdroszczenia. Podlaski zespół przegrał 8 ostatnich spotkań, ma na koncie zaledwie 6 oczek i sunie w kierunku IV ligi niczym bolid formuły 1.

Na szczęście w ślady wspomnianych klubów z północno-wschodniej Polski nie poszła Olimpia. Zambrowianie - po bramkach Jastrzębskiego, Hryszki oraz Zalewskiego - ograli na własnym terenie 3:1 Legionovię Legionowo i awansowali w tabeli na 7. lokatę. Do najlepszego w stawce Sokoła Aleksandrów Łódzki Biało-Niebiescy tracą jednak aż 16 oczek.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Ruch Wysokie Mazowieckie 7:0 (3:0)
Bramki: nieznany zawodnik 4sam., Rafał Maciejewski 24, Kamil Wiśniewski 34, Konrad Rudnicki 70, 77, Maciej Ostrowski 72, Karol Drwęcki 83

ŁKS 1926 Łomża - Broń Radom 3:4 (2:2)
Bramki: Cezary Demianiuk 7k, 31k, Damian Gałązka 57 - Adam Imiela 13, 47, Patryk Czarnota 45k, Emil Więcek 74

Olimpia Zambrów - Legionovia Legionowo 3:1
Bramki: Przemysław Jastrzębski 25, Michał Hryszko 45, Kamil Zalewski 83 - Marcin Burkhardt

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1293 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39