Alfę czeka przebudowa. Ma potrwać do końca roku

2021.01.04 11:40
Dom Studenta nr 1 "Alfa" w Białymstoku zostanie przebudowany. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznało ponad 8 mln zł dotacji na ten cel.
Alfę czeka przebudowa. Ma potrwać do końca roku
Fot: PB

Komfort dla studentów

Dom Studenta Politechniki Białostockiej "Alfa" znajdujący się przy ul. Zwierzynieckiej 14 w Białymstoku zostanie przebudowany. Wprowadzone zmiany mają podnieść standard zakwaterowania, ale również - ze względu na pandemię COVID-19 - wpłynąć na bezpieczeństwo mieszkańców oraz ograniczenie liczby osób korzystających z części wspólnych.

W ramach remontu, budynek zostanie dostosowany do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych oraz potrzeb osób niepełnosprawnych. Część tzw. "segmentów", czyli pokojów ze wspólną łazienką, zostanie podzielonych na mniejsze. Ponadto w osiemdziesięciu jedno- i dwuosobowych pokojach pojawią się nowe meble, powstanie także czterdzieści nowych łazienek. Dzięki temu, komfort mieszkańców "Alfy" zwiększy się w kolejnym roku akademickim.

Wkrótce ruszy przebudowa

Przebudowa "Alfy" ma ruszyć z początkiem semestru letniego, czyli w marcu 2021 r. Wszyscy studenci, którzy aktualnie zamieszkują budynek, po 15 lutego zostaną tymczasowo przeniesieni do pozostałych domów studenckich: "Beta" i "Delta". 

Całkowita wartość inwestycji wynosi 8,5 mln zł. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznało dotację celową w wysokości 8,3 mln zł. Inwestycja ma zakończyć się jeszcze w 2021 r.

Jest to już drugie dofinansowanie dla Politechniki Białostockiej na przebudowę akademika. W sierpniu 2020 r. Ministerstwo przyznało uczelni 3,5 mln zł na dostosowanie do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych Domu Studenta nr 3 "Gamma". 

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1663 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39