Ambient na świeżym powietrzu. Rozbrzmi muzyka techno, electro i eksperymentalna

2023.07.07 15:30
Ambient na świeżym powietrzu przed budynkiem Galerii Arsenał Elektrownia w Białymstoku to cykl spotkań, w którym na scenie wystąpią artyści i artystki związani z białostockim Projektem New Hope. Będzie można wypocząć na leżakach i posłuchać lokalnej sceny muzycznej.
Ambient na świeżym powietrzu. Rozbrzmi muzyka techno, electro i eksperymentalna
Fot: Daria Lickiewicz
Ambient przed wernisażem "Duby smalone"

Celem Projektu New Hope jest promowanie kultury alternatywnej w regionie i zapewnienie lokalnym twórcom miejsca i możliwości do wykazania się. Oprócz tego, zajmuje się edukacją społeczności lokalnej i popularyzacją sztuki niezależnej, a także podważanim stereotypów dotyczących sceny muzycznej.

W ramach "Ambientu w Elektrowni" zaplanowano serię występów artystycznych, które będą się odbywać na scenie przed budynkiem Galerii Arsenał. Lokalni artyści i artystki zaprezentują swoje umiejętności, a całość będzie można doświadczać wypoczywając na leżakach. W ramach projektu na scenie będzie można usłyszeć różne style muzyczne.

Najbliższy występ ambientu zaplanowany jest na niedzielę (9.06). Na scenie pojawi się MIFI77. Jest producentem i DJ-em, który wykonuje gra muzykę eksperymentalną, połączoną z electro. Swoją twórczością tworzy psychodeliczną przestrzeń muzyczną.

W późniejszych terminach zagrają Mateusz Grzybowski i korsi.space. Mateusz Grzybowski jest także producentem i DJ-em. Łączy muzykę techno z eksperymentalnymi dźwiękami, natomiast korsi.space tworzy sety miksu elektroniki z organicznymi brzmieniami.

Seria spotkań "Ambientu w Elektrowni" odbywa się w ramach cyklu "Aktyw" organizowanego przez Galerię Arsenał w Białymstoku. Będą odbywały się w co drugie niedzielne popołudnie.

Warto przypomnieć, że w Galerii Arsenał Elektrownia w Białymstoku trwa wystawa "Duby smalone".

Więcej informacji: Ambient w Elektrowni

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1486 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39