Ambientowe Planty. Przestrzeń, muzyka, chillout [wideo]

2012.08.14 00:00
Relaks w centrum miasta? Już po raz trzeci białostockie Planty wypełnią przestrzenne, chilloutowe dźwięki, a między oświetlonymi drzewami wyrosną instalacje multimedialne. To wszystko gwarantuje Ambient Park - impreza towarzysząca festiwalowi Original Source Up To Date.
Ambientowe Planty. Przestrzeń, muzyka, chillout [wideo]
Fot: materiały organizatora

- Tradycyjnie już, 15 sierpnia napompujemy Planty dźwiękiem. Ambient - muzyka inspirowana naturą rozleje się po parkowych alejach i Waszych głowach, rozbudzi wyobraźnię, przetka uszy i płuca. Przygotujcie się na całą masę wrażeń, których dostarczą instalacje multimedialne i niekonwencjonalna iluminacja zespołu parkowego. Ambient Park jest wydarzeniem prorodzinnym i ekologicznym, dlatego dołożymy starań, by przyroda, muzyka i wiele naturalnych dla spacerowiczów atrakcji skłaniały do poszukiwania harmonii i delektowania się najpiękniejszym (naszym zdaniem) miastem na świecie - zachęcają organizatorzy wydarzenia.

W tym roku gwiazdą wieczoru jest legenda muzyki ambientalnej - William Basiński, amerykański artysta spod znaku awangardy i ambientu. Jego wieczorny koncert z wykorzystaniem magnetofonów szpulowych i komputera wykonywany ze sceny, która zawiśnie nad taflą wody, zwieńczy trzecią edycję Ambient Parku.Impreza rozpocznie się już o godz. 13. Do godz. 20.30 białostoczanie będą mogli na ławkach, kocach relaksować się w parkowej przestrzeni słuchając specjalnie wyselekcjonowanej muzyki, podziwiać mega bańki mydlane wyczarowane przez Radę Puchaczy. O godz. 20.30 rozpocznie się wieczorna część imprezy. Zagrają: Osmo live!, Kepa Yew & Dorota Mortek live! Oraz od 22.30 William Basinski live!

Uwaga kierowcy! W związku z wypełnieniem parku muzyką ambientalną należy spodziewać się pewnych utrudnień w ruchu. Na czas imprezy zamknięta zostanie ul. Akademicka na wysokości Alei Zakochanych.

Projekt Ambient Park jest realizowany przy finansowym wsparciu Prezydenta Miasta Białegostoku. Wstęp wolny.

Zobacz także:
Artyści Ambient Parku 2012

Magdalena Gorbacz
magda.g@bialystokonline.pl

901 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39