Animacja o Ludwiku Zamenhofie. Premiera z okazji urodzin twórcy esperanto

2016.12.14 12:31
Tradycyjnie 15 grudnia Centrum im. Ludwika Zamenhofa zaprasza na wspólne świętowanie urodzin twórcy języka uniwersalnego i patrona instytucji. Obejrzeć można będzie specjalnie przygotowaną animację.
Animacja o Ludwiku Zamenhofie. Premiera z okazji urodzin twórcy esperanto
Fot: materiały organizatora
W filmie wystąpi lalka Ludwika Zamenhofa

To będzie pierwsza część filmu animowanego o Ludwiku Zamenhofie. Autorami animacji są dzieci i młodzież z Białegostoku, uczestnicy warsztatów z serii "Ludwik animowany".

W roli tytułowej wystąpi profesjonalna lalka zaprojektowana przez Agnieszkę Wątrobę. Posiada ona specjalny szkielet do animacji, stworzony w słynnym studio filmowym SE-MA-FOR, który pozwala na precyzyjne odtworzenie ruchów i gestów animowanego bohatera.

Wszystkie prace przy filmie (scenografia, animacja, reżyseria) wykonali uczestnicy zajęć, które odbyły się wiosną i latem w CLZ. Pracowali oni z profesjonalnym sprzętem - aparatami, programami do animacji poklatkowej, wieloplanem. Nad całością czuwała reżyserka i animatorka Elwira Małyszko.

W czasie spotkania będzie można obejrzeć oryginalne plany filmowe, a także spróbować swoich sił w animacji na wieloplanie, poznać tajniki tworzenia filmu metodą poklatkową. Chętni będą też mogli zmierzyć się z samym Ludwikiem Zamenhofem, czyli spróbować wprawić w ruch lalkę, która zagrała w filmie.

Na wszystkich gości czeka słodka niespodzianka.

Spotkanie odbędzie się 15 grudnia o godz. 18.00 w CLZ. Poprowadzi je Mirosław Miniszewski. Wstęp jest wolny.

Więcej: 157. urodziny Ludwika Zamenhofa

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1542 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39