Anna Konik - spotkanie i warsztaty multimedialne w Arsenale

2009.10.26 00:00
W ramach cyklu spotkań "Czy sztuka jest potrzebna i dlaczego?" zostanie pokazany film Anny Konik "Gra w miasto" nagrany na warsztatach artystki w Galerii Arsenał w 2008 roku.

Dwukanałowe wideo łączy kamerę artystki z kamerą dzieci i młodzieży. Film, sześć zdjęć i mapa Białegostoku, która była używana podczas warsztatów, składają się na pracę Anny Konik, która została zakupiona do kolekcji Podlaskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Oprócz "Gry w miasto", pokaz filmów:"Toys", "Przezroczystość", "In the Middle of the Way", "Our Ladys Forever".

Natomiast w dniach 26-27 października Anna Konik będzie ponownie prowadziła warsztaty multimedialne nawiązując do filmu dokumentalnego "Gadające głowy" Krzysztofa Kieślowskiego z 1979 roku. Reżyser przeprowadził sondę socjologiczną polegającą na zrobieniu wywiadów z setkami Polaków i zadawaniu wszystkim pytań: W którym roku się urodziłeś? Kim ty jesteś? Co jest dla ciebie najważniejsze? Czego byś chciał?

Inspiracja filmem Kieślowskiego ma być pretekstem do refleksji nad filmem dokumentalnym i próba stworzenia obrazu współczesnego człowieka.

Chętni na warsztaty powinni wcześniej wysłać zgłoszenie na adres: kuratorzy@galeria-arsenal.pl

MAG

552 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39