"Antygona w Nowym Jorku". Amerykański sen w krzywym zwierciadle

2010.12.02 00:00
Dramat Janusza Głowackiego ukazuje rewers american dream: bezdomność, bieda, brak pracy, patologia. Nie wszystkim się udało, nie dla wszystkich wyjazd do USA okazał się wyprawą do raju.
"Antygona w Nowym Jorku". Amerykański sen w krzywym zwierciadle
Fot: Teatr Dramatyczny
W spektaklu zobaczymy m.in. Tadeusza Sokołowskiego i Ewę Szykulską

Rosyjski Żyd Sasza, Portorykanka Anita (Ewa Szykulska) i pochodzący z Polski Pchełka znają się od dawna. Czwartym kompanem niedoli był John. Sasza przynosi wieść, że John nie żyje. Ciało ma trafić do zbiorowej mogiły - pośród innych bezimiennych szczątków. Anita nie może się z tym pogodzić - namawia Pchełkę i Saszę, żeby pomogli jej wykraść zwłoki Johna i urządzić mu godny pogrzeb. Tymczasem nowojorska policja szykuje się do akcji mającej być "ostatecznym rozwiązaniem" problemu bezdomnych w Tompkins Square Park...

Gwiazdą białostockiej "Antygony w Nowym Jorku" jest Ewa Szykulska - jedna z pamiętnych "Dziewczyn do wzięcia" Janusza Kondratiuka, demoniczna specjalistka od zadawania ran ciętych w "Seksmisji". Ewie Szykulskiej partneruje wspaniały męski kwartet: Marek Tyszkiewicz (Policjant), Tadeusz Sokołowski (Sasza), Krzysztof Ławniczak (Pchełka) i Maciej Radziwanowski (ciało).

Spektakl od 3 do 5 grudnia o godz. 18 w Teatrze Dramatycznym. Bilet kosztuje 30 zł (normalny) i 24 zł (ulgowy).

andy

1003 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39