Antytalenty językowe nie istnieją. Konferencja na temat szybkiego uczenia się

2011.06.13 00:00
Colin Rose - brytyjski psycholog i światowej sławy ekspert w dziedzinie przyspieszonego uczenia się, udowodni we wtorek, 14 czerwca na Wydziale Ekonomii i Zarządzania UwB, że antytalenty językowe nie istnieją.
Antytalenty językowe nie istnieją. Konferencja na temat szybkiego uczenia się
Fot: materiały organizatora

Jego książki - np. "Ucz się szybciej na miarę XXI wieku" zrewolucjonizowały współczesne podejście do nauczania i zostały sprzedane w ponad 400 tysiącach egzemplarzy w Wielkiej Brytanii i USA. Metoda przyspieszonego uczenia się języka angielskiego opracowana przez Colina Rose pozwala osiągnąć poziom średnio-zaawansowany w pół roku, czyli sześć razy szybciej niż podczas nauki metodą tradycyjną. Co więcej, ten sposób przyswajania wiedzy angażuje wszystkie zmysły, przez co proces uczenia się jest zbliżony do naturalnego, a to sprawia, że uczymy się bezstresowo.

Fundamentem metody są najnowsze odkrycia naukowe. Prof. H. Gardner wyróżnił aż osiem naturalnych sposobów uczenia się angażujących różne zmysły do nauki, m.in. wzrok, słuch czy ruch. Nauka staje się jeszcze bardziej efektywna, gdy wykorzystujemy większą powierzchnię mózgu. Roger Sperry, laureat nagrody Nobla, udowodnił, że każda z obu półkul mózgowych specjalizuje się w innym zakresie - lewa odpowiada za zadania logiczne, np. słowa czy liczby, natomiast prawa zajmuje się analizowaniem kolorów, kształtów, dźwięków oraz przestrzeni. Okazało się, że jeżeli korzystamy z lewej półkuli i w tym czasie uaktywnimy prawą półkulę przyswoimy dany materiał kilkakrotnie razy szybciej.

Colin Rose wykorzystuje również naukowo opracowany schemat powtórek, dzięki czemu zapamiętujemy trwale do 80% przyswojonego materiału. Metoda Colina Rose czerpie z najnowszych odkryć w dziedzinie nauczania, umożliwiając tym samym najbardziej efektywną naukę języków obcych na miarę XXI wieku. Ale przede wszystkim pokazuje, że języka obcego możemy nauczyć się w taki sam sposób jak uczymy się własnego języka, obalając mit, że do nauki języków obcych trzeba mieć talent.

Konferencja z udziałem Colina Rose odbędzie się 14 czerwca o godz. 10 w Auli Wydziału Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Warszawskiej 63. Osoby zainteresowane udziałem mogą wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: http://www.esido.net/konferencja/

MAG

1256 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39