Aresztowano dwóch kolejnych "wnuczków"

2011.06.10 00:00
Telefonowali do starszych ludzi i podając się za członków ich najbliższej rodziny wyłudzali znaczne kwoty. W ręce policjantów z Białegostoku wpadło dwóch następnych podejrzanych o oszustwa metodą "na wnuczka". Zostali tymczasowo aresztowani.
Aresztowano dwóch kolejnych "wnuczków"
Fot: KWP Białystok

Ustalenia policji doprowadziły do 54-lateniego mężczyzny i jego o 5 lat starszego kompana - obaj zostali zatrzymani w Gorlicach w woj. małopolskim.

Po przewiezieniu do Białegostoku usłyszeli zarzuty oszustw dokonanych na przełomie maja i czerwca tego roku w Czarnej Białostockiej, Sobolewie, Sochoniach, Goniądzu a nawet w Lublinie. W ich rezultacie pokrzywdzeni straci w sumie blisko 46 tysięcy złotych. Mężczyznom zarzuca się też usiłowanie podobnych oszustw w Białymstoku, Michałowie, Mońkach, Gorlicach a także w powiecie opolskim.

Obydwaj zatrzymani zostali doprowadzeni do Sądu Rejonowego w Białymstoku, który zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na najbliższe 3 miesiące. Grozi im kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy nawet do 8 lat.

W ciągu miesiąca białostoccy policjanci zatrzymali już 4 osoby podejrzewane o oszustwa metodą "na wnuczka" i nie wykluczają kolejnych.

E.S.

613 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39