Asysta Jagiellończyka w meczu młodzieżowej reprezentacji

2018.03.22 09:45
Bartosz Bida rozegrał całe spotkanie w barwach reprezentacji Polski do lat 17 w starciu przeciwko rówieśnikom z Gruzji. Młody piłkarz Jagiellonii swój występ podsumował asystą.
Fot: akademia.jagiellonia.pl

Wynikiem 2:2 zakończył się rozegrany w środowy (21.03) wieczór w Legnicy mecz pomiędzy Polską U-17 a Gruzją U-17 toczony w ramach II rundy eliminacji do mistrzostw Europy.

Całe 80 minut (grano 2x40 minut) na murawie spędził Jagiellończyk Bartosz Bida, który nie tylko zanotował w 56. minucie starcia asystę przy bramce Mateusza Żukowskiego, ale także był jednym z najlepszych zawodników w polskiej reprezentacji. 17-latek grający w Centralnej Lidze Juniorów nie potrafił jednak wprowadzić swojego zespołu na jeszcze wyższy poziom, przez co po słabej pierwszej połowie i zdecydowanie lepszej drugiej odsłonie spotkania Biało-Czerwoni zanotowali z Gruzinami zaledwie remis.

Inny z piłkarzy białostockiej drużyny - Mikołaj Nawrocki - cały pojedynek przesiedział na ławce rezerwowych.

Następne mecze eliminacyjne Polacy rozegrają w sobotę (24.03), kiedy to zmierzą się z Macedonią i w środę (28.03), gdy przyjdzie im stoczyć bój z zespołem Irlandii.

Polska – Gruzja 2:2 (1:2)
Bramki: Maik Nawrocki 14, Mateusz Żukowski 56 – Zuriko Dawitaszwili 9k, 28k

Polska U-17: Lotka – Smajdor, Pleśnierowicz, Maik Nawrocki, Maćkowiak – M. Karbownik, Hyjek – Żuk (63' Kobacki), Czyż (41' Bogusz), Eizenchart (41' Żukowski) – Bida